WOOD & Co. vstupuje s novým fondem do segmentu logistiky - pro první akvizici sáhla do Polska

Skupina WOOD & Company otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond a vstupuje tak do segmentu logistiky. Nový podfond je určený pro kvalifikované investory. V eurové třídě cílí na roční výnos 15 procent při investičním horizontu alespoň tři roky.
WOOD & Co. Logistics podfond WOOD & Co. Logistics podfond Detaily fondu

Součástí Realitního fondu WOOD & Company se nově stává podfond zaměřený na průmyslové parky WOOD & Co. Logistics podfond. Společnost WOOD & Company tak doplňuje portfolio komerčních nemovitostí nad rámec stávajících retailových a kancelářských budov o logistické parky. Do segmentu logistiky vstupuje jako investor do developerského projektu logistického parku 7R Park Tczew III nedaleko polského Gdaňsku. V přípravě je výstavba dalších logistických projektů ve střední Evropě. 

Polský trh se jeví být velmi perspektivním i v nejbližších letech, protože hospodářská situace v Polsku má vzestupnou trajektorii. V letech 2024 a 2025 by mělo Polsko zaznamenat solidní hospodářský růst, předpokládá se zvýšení HDP o 2,4 %, resp. 3,3 %. Současná 11,9% inflace by měla v příštím roce klesnou na 5,2 % a dále na 3,6 % v roce 2025. Úroveň nezaměstnanosti je nejnižší od roku 1990. 

Realitní podfondy WOOD & Company dosahují od roku 2016 dlouhodobě působivých výnosů. Na tyto úspěchy navazuje společnost vstupem do segmentu logistických komerčních nemovitostí a otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond. Jedná se investiční příležitost v eurové třídě pro kvalifikované investory s cílovaným ročním výnosem 15 % a doporučeným investičním horizontem alespoň tři roky. 

Strategií podfondu jsou investice do výstavby nejmodernějších skladů v osvědčených lokalitách, které splňují náročné podmínky na udržitelnost. Investoři tak mají unikátní příležitost profitovat i z developerského výnosu.

Vstupní akvizicí do WOOD & Co. Logistics podfondu je plánovaná stavba projektu  7R Park Tczew III. Jde o investici do výstavby třetí etapy průmyslového parku v regionu Pomořansko. 7R Park Tczew je strategicky umístěn v blízkosti polského města Tczew, přímo u dálnice A1, která spojuje Gdaňsk s Lodží a dále pokračuje až k českým hranicím. Projekt 7R Park Tczew III má výborné technické parametry a vyhovuje přísným požadavkům na udržitelnost. Na každé budově je instalována fotovoltaická elektrárna a budova získala certifikaci BREEAM Very Good. Lokalita vyhovuje záměru soustředit se na logistické regiony nabízející kombinaci růstového potenciálu, slibných výnosů a zároveň stability. Do budoucna je plánovaná také výstavba dalších logistických projektů v rámci regionu střední Evropy.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru