Verdi fond farem je novým majitelem zemědělské společnosti Druhá Poběžovická

První fond na českém trhu, který kvalifikovaným investorům nabízí podíl na zisku z hospodaření zemědělských farem, expanduje. Verdi fond farem rozšířil své portfolio o společnost Druhá Poběžovická, a.s., která se v jihozápadních Čechách zaměřuje na rostlinnou a živočišnou výrobu. Farmu teď čeká zefektivnění všech procesů pod vedením zkušeného zemědělského manažera Tomáše Trávníčka.
Verdi fond farem Verdi fond farem Detaily fondu

Verdi fond farem úspěšně dokončil akvizici společnosti Druhá Poběžovická, a.s., která na Domažlicku hospodaří na celkem 2 370 hektarech, a získal tak do své správy již třetí farmu a zdvojnásobuje obhospořadovanou půdu.

Hlavním pilířem živočišné výroby Druhé Poběžovické, a.s. je moderní chov prasat a chov masného skotu bez tržní produkce mléka. V oblasti rostlinné výroby se zaměřuje na pěstování pšenice, ječmene a kukuřice na siláž. V menší míře pak pěstuje jarní obiloviny, hořčici a hrách. Součástí areálu farem je také čerpací stanice nebo posklizňová linka.

O Druhou Poběžovickou byl mezi investory velký zájem. Verdi fond farem byl vybrán z důvodu jeho zájmu o rozvoj a zachování dobrého jména zemědělské společnosti a záruky pokračování rostlinné i živočišné výroby s plánovaným zefektivněním všech výrobních procesů. Zaujala rovněž vize modernizace farmy s využitím nejnovějších technologií a postupů. Zásadním důvodem bylo i udržení pracovních příležitostí v regionu, kde má zemědělská prvovýroba dlouholetou tradici.

Verdi fond farem je vedle Druhé Poběžovické, a.s. také majitelem farem Agrospol Starý Pelhřimov a Agrowild Nová Ves, na kterých se věnuje rostlinné a živočišné výrobě, produkuje čistou elektřinu a kvalifikovaným investorům loni doručil atraktivní zhodnocení 11,7 %. Akvizice Druhé Poběžovické, a.s. posílí pozici fondu na trhu i mezi investory.

Fond má v plánu využít znalosti a zkušenosti získané z dalších farem, navázat na předchozí úspěšné fungování společnosti a dále ji rozvíjet. Druhá Poběžovická je zásadním přínosem do fondu a plně naplňuje nastavenou strategii. Díky rozsáhlým a strategicky umístěným pozemkům na hranicích České republiky a Německa fond zdvojnásobí půdu, na které hospodaří, na celkových 4 700 hektarů.

Inovaci Druhé Poběžovické, a.s. má na starost Tomáš Trávníček, který se se svým týmem doposud podílel na úspěšné přeměně farmy Agrospol Starý Pelhřimov. V Druhé Poběžovické, a.s. se stal novým jednatelem. Druhá Poběžovická je významnou českou farmou a fond se bude podílet na jejím rozvoji a zefektivnění všech procesů. Jak je dobrou praxí manažerů fondu, snahou je zachování tradice zemědělské výroby, při současné modernizaci farmy s důrazem na welfare zvířat a šetrný přístup ke krajině.

Společnost Druhá Poběžovická, a. s. vznikla v roce 1998 a v okrese Domažlice v Plzeňském kraji hospodaří na 2 370 hektarech. Společnost se zaměřuje na rostlinnou a živočišnou výrobu, na orné půdě jsou hlavními plodinami ozimá pšenice, ječmen, řepka a kukuřice na siláž. Hlavním pilířem živočišné výroby je chov prasat s uzavřeným obratem stáda. Farma disponuje moderní zemědělskou technikou a soustavně investuje do rozvoje a welfare zvířat.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru