NOVA Real Estate - pozastavení úpisů a odkupů

S platností od 28. 7. 2023 do 28. 1. 2024 je pozastaveno vydávání a odkupování investičních akcií fondu NOVA Real Estate.

Jediný člen správní rady, společnost REDSIDE investiční společnost, rozhodl o pozastavení vydávání a odkupování investičních akcií fondu NOVA Real Estate, a to s platností od 28. 7. 2023. Vydávání a odkupování Investičních akcií se pozastavuje do 28. 1. 2024 (tj. na dobu 6 měsíců).

Ve fondu NOVA Real Estate držela významnou část majetku Arca Investments. V rámci řešení insolvence společnosti Arca Investments dochází k prodeji majetku Arky včetně investičních akcií fondu NOVA Real Estate. Fond tak nyní čelí velkému objemu zpětných odkupů a nedisponuje dostatečnou likviditou, aby bez prodeje aktiv uspokojil žádosti o odkup.

Vzhledem k aktuální situaci na realitním trhu, kdy na trhu prakticky nejsou žádní kupci, kteří by disponovali dostatečným kapitálem, se obhospodařovatel fondu raději rozhodl v zájmu ostatních investorů ve fondu pozastavit úpisy a odkupy (dočasně uzavřít fond), aby nemusel prodávat nemovitosti z portfolia pod tlakem, a tudíž pod cenou.

Prozatím je fond "uzavřen" do 28. 1. 2024. Pozastavení může být posléze prodlouženo. Může se také stát, že správní rada fondu v budoucnu rozhodne o úplném rozprodeji portfolia nemovitostí a ukončení činnosti fondu s likvidací. Nebo se naopak v mezidobí najde jiný významný institucionální investor, který nahradí pozici Arky a nebude nakonec vůbec potřeba žádné nemovitosti z portfolia fondu prodávat.

Zápis o rozhodnutí o pozastavení vydávání a odkupování investičních akcií

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru