Moderní výrobní areál v Liberci oficiálně přivítal svého majoritního nájemce

Do nového libereckého výrobního areálu CBPI Park se stěhuje jeho majoritní nájemce a projekt úspěšně pokračuje výstavbou poslední haly B, která cílí na získání certifikátu udržitelnosti BREEAM. Oficiálního zahájení provozu největší haly v tomto komplexu se zúčastnili zástupci Libereckého kraje. Projekt má několik specifik, které do regionu přilákaly i další společnosti ze segmentu elektrotechnologií.
CB Property Investors CB Property Investors Detaily fondu

  • Majoritní nájemce UCT Fluid Delivery Solutions sjednotil své dosavadní provozní prostory pod jednu střechu na ploše 17 231 m2

  • V komplexu CBPI Park Liberec se dál staví a jeho nový majitel CB Property Investors dokončuje poslední halu B

  • Projekt cílí na certifikát udržitelnosti BREEAM na úrovni „Very good“ a „Excellent“

  • CB Property Investors se zařadil mezi nejvýkonnější české realitní fondy

Společnost UCT Fluid Delivery Solutions je přední výrobce systémů pro výrobu čipů a mikročipů. V CBPI Parku Liberec zabere více než polovinu celkové plochy a stěhuje tam všechny svoje dosavadní provozy – od výroby přes sklady až po kanceláře. S více než 17 000 m2 je tak majoritním nájemcem v tomto moderním areálu a práci tu najde pro více než 500 svých zaměstnanců.

Součástí provozu je i takzvaný „clean room“ neboli „čistý prostor“ o velikosti 3000 m2, což je přibližně rozloha 10 tenisových kurtů. Takové prostory jsou nesmírně důležité v mnoha průmyslových odvětvích, včetně mikroelektroniky. Udržuje se v nich minimální kontaminace vzduchu, a tím pádem i povrchu produktů, např. prachovými částicemi, což má vliv zejména na životnost elektroniky.

Za pozornost stojí i kancelářské prostory, v nichž se odráží designové prvky z komerčních kancelářských projektů. Od prostorů pod jednou střechou si vedení firmy slibuje zefektivnění komunikace a toku materiálů uvnitř firmy.

Provoz společnosti slavnostně otevřeli zástupci firmy UCT, představitelé realitního fondu CB Property Investors, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zástupci magistrátu města Liberec.

Výrobní park tvoří celkem tři haly, které sahají až do výšky 19 metrů (po atiku). Využilo se u nich patrové technické řešení, s jakým se v Česku setkáte jen velmi zřídka. Celková pronajímatelná plocha komplexu je víc než 38 000 m2. Prvním nájemcem v hale A byla společnost Cattron, také výrobce elekroniky. Hala B je ve stadiu výstavby a hala C je plně obsazená společností UCT.

Do projektu v roce 2022 vstoupil jako strategický partner realitní fond CB Property Investors s cílem spustit provoz areálu v průběhu roku 2023. Kancelářské prostory společnosti UCT zabírají přibližně 5000 m2 pronajaté plochy a odpovídají současnému trendu takových kancelářských projektů, které podporují „wellbeing“ zaměstnanců. Kanceláře mají například moderní prostory s prosklenými stěnami. Součástí objektu je také moderní recepce nebo kantýna. Patřičná pozornost se věnovala také samotné výstavbě, při které byly aplikovány postupy udržitelné výstavby, díky nimž projekt cílí na prestižní certifikáty udržitelnosti BREAAM na úrovni „Very good“ a „Excellent“. Budování komplexu trvalo více než dva roky, začalo v průběhu pandemie covidu-19 a nahradilo zchátralý areál původních drůbežáren.

Fond CB Property Investors spolu s dalším investorem investoval do průmyslového parku v Liberci koncem roku 2022. K akvizici došlo v čase, kdy majitel areálu hledal strategického partnera, který by pomohl park financovat a dokončit. Cíl otevřít a nastěhovat nájemce v třetím čtvrtletí 2023 se podařilo splnit a očekává se, že tu najde práci celkem až 1000 lidí. Výborná lokalita a podepsané dlouhodobé nájemní smlouvy se stabilními společnostmi jsou zárukou toho, že projekt bude úspěšný, a také příslibem pro investory fondu.

CB Property Investors je realitní fond pro kvalifikované investory. Fond patří do větší skupiny Crowdberry, která Čechům a Slovákům přináší příležitosti investovat do start-upů, malých a středních podniků a nemovitostí v České republice a na Slovensku.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru