Mimořádný obchodní den fondu Conseq Venture Debt

Dne 30. 6. 2022 otevírá Conseq mimořádný obchodní den pro fond kvalifikovaných investorů Conseq Venture Debt, a bude to zřejmě poslední možnost pro investory do fondu vstoupit.

Fond Conseq Venture Debt se nezaměřuje na private equity (nákup celých společností do portfolia), ale poskytuje venture debt (dluhové) financování mladým rychle rostoucím technologickým společnostem. Fondu se do portfolia podařilo získat a financovat známé brandy jako Rohlík, Twisto, Manifesto či dánský LetsBuild. Za loňský rok se fond Conseq Venture Debt může pochlubit zhodnocením 7,6 % p.a.

Ve zhodnocení se pozitivně promítají nejen půjčky poskytnuté společnostem uvnitř fondu, ale i podíly na případném růstu jejich hodnoty v budoucnosti (tzv. equity kicker). Idea maker venture debt financování Radovan Nesrsta ze společnosti Orbit Capital k tomu uvádí: „Čím později se equity kicker uplatňuje, tím větší profit fond nejspíše zrealizuje.“ Jaký je aktuální stav? Equity kicker byl uplatněn zatím jen u společnosti Twisto, z důvodu akvizice australské fintechové společnosti ZIP. U zbývajících společností čekají na své uplatnění v budoucnosti. U společnosti Rohlík je uplatnění plánováno během následujících dvou až tří let. Ve fondu stále očekáváme dvouciferné zhodnocení pro jednotlivé roky.

S investováním jsou spojena vždy určitá rizika. Manažeři fondu mají rizika ošetřena a již vyřešili nepříjemnosti se společností Vehiculum. "V tomto případě došlo k prvnímu otestování věřitelského postavení našeho fondu. Německá společnost již na sebe podala insolvenční návrh. Koupil ji strategický investor, který bude ideu platformy nadále využívat a rozvíjet. U zmíněné půjčky ve fondu byl zastaven majetek společnosti a díky tomu jsme jako věřitel první v pořadí obdrželi zaplacenou půjčku i s úroky i poplatky," uvádí Michal Král z Consequ.

Jaké jsou nejžhavější novinky ve fondu? "Podepsali jsme novou akvizici, a to společnost NOVA ET VETERA. Jedná se o dynamickou společnost, která se specializuje na rezidenční development, rekonstrukce a projektový management. Tato společnost byla přidána do fondu jako tzv. derisk akvizice pro stabilizaci a diverzifikaci investičního portfolia financovaných subjektů," doplňuje Král.

Jelikož se jedná o fond kvalifikovaných investorů, minimální částka pro vstup do fondu činí 1 milion korun nebo 100 tisíc korun v kombinaci s dalšími fondy kvalifikovaných investorů z rodiny Conseq.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru