Jet Investment divestoval společnost BENVIG HEAT TRANSFER

Brněnská investiční společnost Jet Investment prodala výrobně inženýringovou společnost BENVIG HEAT TRANSFER s.r.o., na straně kupujícího stojí akcionáři společnosti Montáže Přerov a.s. spolu s dalšími investory.
JET 1 fond fondů JET 1 fond fondů Detaily fondu
JET 1, investiční fond JET 1, investiční fond Detaily fondu

Předmětem transakce, která byla dokončena 13. července, je prodej 100 % akcií společnosti BENVIG HEAT TRANSFER s.r.o., včetně dceřiné společnosti BENVIG HEAT TRANSFER Holandsko. Výši transakce se zúčastněné strany rozhodly nezveřejňovat.

Společnost BENVIG HEAT TRANSFER z Benešova nad Ploučnicí se 120 zaměstnanci a tržbami cca 500 mil. Kč se zaměřuje zejména na inženýring a výrobu zařízení pro petrochemický a chemický průmysl a energetiku, mezi její hlavní produkty patří vzduchové chladiče, tepelné výměníky, průmyslové ohříváky nebo kondenzátory. Většina jejích výrobků směřuje na export na středoevropské a západní trhy.

Firmu držel Jet Investment skrze svůj fond Jet 1 (Jet Base Sicav) od roku 2016, kdy ji ještě pod jménem Bronswerk Heat Transfer koupil od nizozemského holdingu Bronswerk a následně přejmenoval na současnou obchodní značku. Společnost Benvig Heat Transfer se původně zaměřovala na východní, zejména ruské trhy, firmu se však podařilo úspěšně etablovat na náročnějších západoevropských trzích, což zejména v souvislosti s válkou na Ukrajině a úplným odchodem z ruského trhu lze považovat za zásadní z pohledu stability a dalšího rozvoje společnosti.

Novým majoritním vlastníkem skupiny se stanou akcionáři společnosti Montáže Přerov a.s., která se pro akvizici spojila s dalšími investory. Transakce je logickým vyústěním vzájemné obchodní spolupráce, nový majitel již delší dobu společnosti BENVIG HEAT TRANSFER dodává konstrukce, zajišťuje montáže a inženýring

Po letošním prodeji PBS Power Equipment jde o druhou divestici z portoflia fondu Jet 1, důvodem divestice je končící investiční horizont fondu, jedná se tedy o předem plánovaný prodej.

Hlavním poradcem transakce na straně Jet Investment byla právní kancelář DRV Legal.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru