Fotovoltaika na střeše obchodního centra

Orlice Park Shopping v Hradci Králové ve vlastnictví nemovitostního fondu NOVA Real Estate je jedno z prvních obchodních center v České republice, na jehož střeše vyroste fotovoltaická elektrárna.
NOVA Green Energy 1 NOVA Green Energy 1 Detaily fondu
NOVA Green Energy 2 NOVA Green Energy 2 Detaily fondu
NOVA Real Estate NOVA Real Estate Detaily fondu

Orlice Park Shopping v Hradci Králové ve vlastnictví nemovitostního fondu NOVA Real Estate je jedno z prvních obchodních center v České republice, na jehož střeše vyroste fotovoltaická elektrárna. Investorem i následným provozovatelem elektrárny je sesterský fond NOVA Green Energy.

V současné době probíhá výstavba první etapy fotovoltaické elektrárny o výkonu více než 500 kWp, na kterou bude navazovat druhá etapa, která je zatím ve stádiu příprav – o výkonu okolo 400 kWp.  

Vyrobená energie bude dodávána napřímo do obchodního centra. Vyrobená elektřina se tedy bude spotřebovávat lokálně, a nebude tak mít negativní dopad na distribuční a přenosovou soustavu.

Projekt výstavby byl navržen a schválen tak, abychom maximálně využili nejsilnější sluneční osvit v letních měsících již tuto sezónu. S dokončením celého projektu počítáme v průběhu června.

Na projekt Orlice budou v blízké době navazovat podobné projekty i na ostatních střechách budov vlastněných nemovitostním fondem NOVA Real Estate, tyto jsou podobně jako druhá etapa projektu Orlice ve fázi příprav projektové dokumentace.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru