Fond REALIA rozšiřuje své portfolio o retail park v Moravské Třebové

Fond kvalifikovaných investorů REALIA FUND SICAV, který se dlouhodobě zaměřuje výhradně na regionální retail parky, posiluje svou pozici nákupem retail parku v Moravské Třebové. Portfolio fondu se nákupem rozrostlo na 15 nemovitostí v celkové hodnotě přes 1,7 miliardy korun.
REALIA Fund Retail Parks REALIA Fund Retail Parks Detaily fondu

Zakoupený objekt se nachází v okrajové části Moravské Třebové v Pardubickém kraji a je umístěn vedle nové filiálky společnosti KAUFLAND. Retail park disponuje 3.400 m2 pronajímatelné plochy a provozuje sedm obchodních jednotek. Mezi hlavní nájemce patří osvědčené značky, např. ROSSMANN, TEDi, SUPER ZOO a DATART. Tato akvizice odpovídá investiční strategii fondu REALIA, která je zaměřena na investice do 100% pronajatých retail parků s bonitními nájemci, jejichž služby jsou orientovány na základní potřeby obyvatel, jako jsou potraviny, drogerie a lékárenské potřeby. Retail park je plně pronajat s průměrnou délkou nájemních smluv přesahující 6 let.

REALIA FUND SICAV, a.s. je otevřen kvalifikovaným investorům a umožňuje investovat do retail parků, kdy minimální investice je 1 milion korun, resp. ekvivalentní hodnota v eurech. Za rok 2022 doručil svým investorům zhodnocení 15,15 % (CZK investiční akcie), respektive 14,43 % (EUR investiční akcie). Tyto výsledky potvrzují vysokou odolnost tohoto fondu i v nestabilních ekonomických podmínkách. Vysoká inflace z minulého roku měla na výsledcích fondu jen částečný podíl a její vliv se projeví i na výsledcích fondu za letošní rok. Všechny nájemní smlouvy jsou ošetřeny inflační doložkou, která pomáhá k udržení nebo k růstu hodnoty investované nemovitosti.

Od svého založení v lednu 2020 preferuje fond konzervativní přístup ke svým investicím. Fond si díky své opatrnosti při výběru investic vytvořil výjimečnou reputaci. Akvizice retail parků fond doplňuje bankovním financováním, vždy se zafixovanými úrokovými sazbami. Tato strategie se zejména nyní ukazuje jako správná volba pro konzervativně řízený fond.

V současné době fond REALIA vlastní 15 budov v celkové hodnotě přes 1,7 miliardy korun. Nemovitosti se nacházejí napříč celou republikou, např. v Českých Budějovicích, Benešově, Pelhřimově, Kladně nebo ve Valašském Meziříčí. Všechny parky jsou plně obsazeny nájemci, kteří mají uzavřené dlouhodobé smlouvy, zpravidla pětileté až desetileté. Průměrná doba do konce nájemních smluv (WAULT) je přes 6 let. Mezi nejvýznamnější nájemce patří BILLA, LIDL, KFC, DM drogerie, PENNY a mnoho dalších.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru