Fond ADAX získal rožnovskou firmu Ekoobal

Rozšiřujeme portfolio, získali jsme výrobce ekologických papírových kelímků - Ekoobal Rožnov.
ADAX Fond firemního nástupnictví ADAX Fond firemního nástupnictví Detaily fondu

Ekobal Rožnov, založený před více než 30 lety, je jediným českým výrobcem 100% ekologických papírových kelímků a víček. Jeho roční objem produkce přesahuje 100 milionů kusů. Kelímky, vyrobené z kartonu speciálně vyvinutého ve Finsku, obsahují až o 90% méně plastu než běžné plastové kelímky, přičemž řada GreenCup je zcela bez plastu. 

Všechna produkce vzniká v rámci provozu firmy. Ekobal Rožnov tak může 100% zaručit kvalitu svých výrobků. Výrobní proces zahrnuje použití surovin z obnovitelných zdrojů, z certifikovaných finských lesů, a splňuje všechny národní i EU normy pro styk s potravinami.

Tato akvizice umožní posílit pozici fondu ADAX na trhu ekologických obalových řešení a podpoří další rozvoj Ekobalu v souladu s jeho dlouhodobými hodnotami a udržitelným přístupem.

Akvizicí získává Ekobal silného českého partnera s globálním přesahem. Může tak i nadále pokračovat ve svém zaměření na minimalizaci ekologické zátěže s cílem maximálně podpořit změnu ze stávajících plastových na papírové obaly u nových i stávajících zákazníků.

Provozem vlastní tiskárny, jež disponuje ofsetovým i flexotiskovým strojem německé výroby, může Ekobal Rožnov garantovat použití barev pro potravinářství i kvalitu tisku dle specifikací zákazníka. Patří mezi ně společnosti Kofola, Orkla, Café+Co, Delikomat, Bidfood, Nestlé, Primo a další. 

Za rok 2022 Ekobal Rožnov vykázal tržby ve výši 88,42 mil. Kč a zisk před zdaněním 13,94 mil. Kč. Oproti roku 2021 tak došlo jak k nárůstu tržeb (71,83 mil. Kč), tak hospodářského výsledku (8 mil. Kč).

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru