Accolade - nový průmyslový park v Karlových Varech obsadí německá společnost

Nový průmyslový park obsadí společnost Wacker se špičkovou výrobou, zastavěná plocha přes 23 tisíc metrů čtverečních vznikne na západním okraji Karlových Varů. Nájemcem bude německá výrobní společnost WACKER, která se zaměřuje na zušlechťování silikonových směsí. Součástí nového výrobního závodu budou také laboratoře a testovací prostory. S výstavbou by se mělo začít během druhého čtvrtletí roku 2024. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem skupina Accolade.
Accolade Industrial fond fondů Accolade Industrial fond fondů Detaily fondu
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Společnost WACKER vyrábí silikonové elastomery ve svém závodě v německém Burghausenu a od roku 2007 také silikonové kaučukové směsi ve svém českém závodě v Plzni. V Karlových Varech se budou vyrábět produkty ze silikonu pro různá průmyslová odvětví, jako jsou automobilový průmysl, energetika, e-mobilita, zdravotnictví, domácí spotřebiče, zdravotnické potřeby a elektrotechnika.

Nový projekt bude aspirovat na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction 2016, a to na úrovni Excellent. Stavba bude vybavena moderními technologiemi, které snižují energetickou náročnost a zajistí vysokou míru šetrnosti k životnímu prostředí. Řadí se mezi ně například tepelná čerpadla, fotovoltaika, rekuperace tepla či šetrné zacházení s dešťovou vodou.

Investiční skupina Accolade ve spolupráci s developerskou společností Panattoni se na realizace průmyslových areálů v Karlovarském kraji zaměřují dlouhodobě. Za posledních deset let zde došlo k investicím do téměř 300 tisíc metrů čtverečních výrobních, e-commerce a logistických prostor. Hodnota hotových a předaných projektů přesahuje 7,5 miliardy korun a ve výstavbě jsou nyní nemovitosti o hodnotě zhruba 9 miliard korun. 

Velkou devízou celé lokality je výborné dopravní napojení. Snadný přístup na dálnici D6 (Exit č. 125) nabízí rychlé spojení mezi Českou republikou a Německem. Se Slovenskem park propojuje evropská silnice E442. Ve vzdálenosti pouhých dvou kilometrů se nachází hlavní železniční nádraží. Strategická je také blízkost dvou důležitých měst v regionu – Sokolova a Chebu.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru