ACCOLADE dokončila svůj první park v Nizozemsku

Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových a logistických parků, dokončila svůj první areál v Nizozemsku. Nájemcem jedné z celkem dvou hal se stala americká firma CooperSurgical zabývající se vývojem v oblasti reprodukční medicíny, druhou obsadil světový logistický lídr GXO. Nizozemsko je pro Accolade již celkem pátým zahraničním trhem, kde v současnosti působí.
Accolade Industrial fond fondů Accolade Industrial fond fondů Detaily fondu
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Průmyslový park Roermond se nachází blízko německých hranic na dosah industriálních a obchodních center v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem. Město Venlo je zároveň považováno za vstupní bránu do mezinárodních přístavů Rotterdam a Antverpy. 

Park se nachází v Roermondu, který leží nedaleko stotisícového města Venlo. Součástí parku, který vyrostl na místě bývalé továrny na výrobu štěrku, jsou dvě haly o celkové rozloze 43 tisíc metrů čtverečních. Hodnota objektů bez zohlednění vnitřních úprav a vybavení přesahuje 1,3 miliardy korun. Tento region v Nizemsku je považován za jednu z nejdůležitějších oblastí pro zásobování jak Nizozemska, tak západní Evropy, a to hlavně díky skvělé dopravní dostupnosti a samozřejmě také bohaté průmyslové tradici. 

Jedna z budov o rozloze 18 tisící metrů čtverečních je novým působištěm americké společnosti CooperSurgical, která se zabývá vývojem v oblasti reprodukční medicíny. CooperSurgical, který je již více než 30 let průkopníkem v nových technologií, které mění způsob péče o ženy a děti. Konkrétně stojí v čele dodávek inovativních technologií asistované reprodukce a geonomických řešení, která zlepšují práci odborníků na umělé oplodnění. V současné době nabízí více než 600 klinicky relevantních zdravotnických prostředků pro poskytovatele zdravotní péče o ženy, včetně možností testování a léčby. Společnost bude halu využívat jako distribuční centrum pro regiony Evropy, Blízkého východu a asijsko-pacifického regionu.

Druhý objekt s rozlohou 25 tisíc metrů čtverečních si v parku pronajala společnost GXO, největší světový poskytovatel smluvních logistických služeb. I tato hala, která byla postavena na klíč potřeb nájemci, je již předána a bude sloužit jako distribuční centrum pro renomovaný internetový obchod s módou. Ještě letos plánuje GXO do haly zavést řadu inovativních automatizačních prvků, které zefektivní veškeré procesy od příjmu zboží, jeho kompletaci, až po expedici a zároveň vrácení i reklamaci objednávek.

Nizozemský logistický areál Roermond bude podobně jako veškeré parky v portfoliu Accolade aspirovat na vysoké skóre certifikace udržitelnosti BREEAM. Šetrný přístup byl zvolen již během stavby, kdy se používaly pouze prefabrikované stavební prvky, a to tak, aby se minimalizovalo množství odpadu vznikajícího na staveništi – 80 % vzniklého odpadu tak bylo možné zpracovat a recyklovat. 

Dále se v parku počítá s instalací fotovoltaických panelů na střechy budov s tím, že vyrobenou elektrickou energii budou moci využívat nájemci pro své potřeby. Součástí komplexu budou také nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola, parkoviště pro jízdní kola a zelené plochy, které zvýší ekologickou hodnotu parku a podpoří místní biologickou rozmanitost.

Nizozemsko pro Accolade představuje po Slovensku, Polsku, Španělsku a Německu již pátý zahraniční trh, na němž působí. Touto expanzí společnost posílila své aktivity v západní Evropě. Skupina má na dalším rozšiřování svých aktivit na nizozemském trhu zájem a mapuje proto akviziční příležitosti.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru