Thein Industry pronajal první lokomotivu, šestikolák zamířil do Polska

Nová firma Lokorent Services mluví o plánech na pronájmy desítek lokomotiv. Společnost Thein Industry rozšířila svůj byznys o půjčování kolejových vozidel. Přes svoji společnost Lokorent Services pronajala lokomotivu 181.121 polskému železničnímu dopravci FDM-REW.
Thein Private Equity podfond Industry Thein Private Equity podfond Industry Detaily fondu

Jde o lokomotivu, která v posledních letech již v Polsku jezdila. Lokorent se netají plány na expanzi, v tiskové zprávě mluví o rozšíření nabídky na desítky dalších lokomotiv.

Lokomotiva prošla modernizací ve společnosti RCS. RCS má záměr soustředit se právě na opravy českých lokomotiv na polském trhu, a to za podpory dalších firem ve skupině Thein Industry. Konkrétně ve spolupráci se společnostmi Železniční Dodavatelská, jež zajistí dodávky náhradních dílů, společností Ponec, která se bude podílet na případné výrobě náhradních dílů a společnost Sourcing Point Technology s.r.o, která je spolehlivým partnerem Thein Industry a přispěje svými odbornými dovednostmi v oblasti lepení.

Lokorent má aktuálně tuto jedinou lokomotivu. Do konce roku chce modernizovat dalších čtyři až pět lokomotiv, příští rok až dvacet. Lokomotiva řady 181 se vyráběla na počátku šedesátých let minulého století, je určena pro těžkou nákladní dopravu. Vyráběla ji plzeňská Škoda pod typovým označením Škoda 31E.

Cílem je stát se významným partnerem pro servis, opravy a pronájem lokomotiv české výroby na polském trhu. Železniční doprava v Polsku významně roste a nabízí obrovský potenciál pro expanzi a inovace. 

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru