Podfond Industry, MaeG Investmet, rozšiřuje porfolio o strojírenskou společnost

MaeG Investment, podfond Industry, rozšiřuje své portfolio o další strojírenskou společnost - Czech Precision Forge, a.s.
MaeG Investment, podfond Industry MaeG Investment, podfond Industry Detaily fondu

V říjnu 2023 fond MaeG rozšířil své portfolio o další strojírenskou společnost – CZECH PRECISION FORGE a.s. (dále také jako „CPF“). Fond MaeG vlastní 10% obchodní podíl ve společnosti CPF prostřednictvím účelově založené společnosti New CPF Acquisition s.r.o. Fond MaeG tedy aktuálně drží podíl v pěti společnostech, a to konkrétně v Misterine s.r.o., NEOPHARMA a.s., JP – PROLAK, spol. s r.o., SANBORN a.s. a CZECH PRECISION FORGE a.s.

Společnost CPF má silné postavení na světovém i domácím trhu v oblasti kování. Jako jedna z mála kováren v regionu střední Evropy se soustředí na zápustkové a volné kování ocelových slitin, neželezných kovů a speciálních materiálů. Dále provádí vlastní produkci kovacího nářadí, vlastní tepelné zpracování, destruktivní i nedestruktivní zkoušení a povrchové úpravy, včetně hrubování. Společnost nabízí rovněž finální obrábění a laserové vypalování vybraných typů výkovků. Společnost bude nově vyrábět také pláště střel a kola pro vozidla.

Tržby společnosti v roce 2022 dosáhly 399 mil. Kč, EBITDA činila 46 mil. Kč a EBITDA marže činila 11,5 %. Společnost v budoucnu očekává stabilní růst tržeb s dlouhodobě udržitelnou EBITDA marží nad úrovní 12,5 %.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru