Možnost vstoupit do Českého fondu lesů

Obhospodařovatel Českého fondu lesů vyhlásil k 31. 7. mimořádný obchodní den.
Český fond lesů Český fond lesů Detaily fondu

Conseq Funds investiční společnost, obhospodařovatel Českého fondu lesů, vyhlásil k 31. 7. mimořádný obchodní den. Český fond lesů je jinak uzevřený fond založený na dobu určitou 10 let. Založen byl v roce 2021, kdy probíhalo počáteční upisovací období. Od té doby je možné do fondu investovat vždy pouze v obchodní den, což bývá k 31. 12. každého roku, neboť fond má standardně roční frekvenci oceňování. Nyní je možné do fondu investovat mimořádně také v červenci s úpisem akcií k 31. 7. 2023.

Český fond lesů je zaměřen na investice do lesů v ČR. Snaží se využít situace po kůrovcové kalamitě, díky níž spadla cena dřeva a výrazně poklesly ceny lesních pozemků. Nyní už druhým rokem ceny dřeva a lesů rostou. Po prvních dvou letech již stoupla cena investičních akcií fondu o 17 %.

Ve fondu jsou zatím dva lesní celky. V září 2021 nakoupil fond lesní celek „Týnec“ jižně od Klatov o celkové výměře 1040 hektarů, převážně smrkové lesy. V únoru 2023 nakoupil polesí „Velkostatek Liblice“ o výměře 620 hektarů východně od Mělníka, převážně borovicové lesy.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru