MAM Private Equity realizoval své první akvizice

V červnu 2023 zrealizoval nově založený fond MAM Private Equity Fund SICAV a.s. své první dvě akvizice do distribučních firem v oblasti optických a metalických sítí v segmentu telekomunikací.
MAM Private Equity podfond MAM Private Equity podfond Detaily fondu

MAM Private Equity Podfond koupil dodavatele pro telekomunikace Raycom, vzniká nová silná skupina. Skupina Raycom na českém, slovenském a polském trhu distribuuje vybavení pro výstavbu a servis telekomunikačních sítí. Akvizice je pro fond prvním krokem k vybudování nové silné skupiny, která bude obsluhovat telekomunikace a datová centra. Obor je perspektivní i kvůli nástupu 5G sítí.

Součástí skupiny Raycom jsou české společnosti Raycom s.r.o. a Telco VNT s.r.o. a také pobočky v Raycom s.r.o. v Bratislavě a Raycom Sp. z o.o ve Varšavě. Na všech třech trzích distribuuje skupina Raycom materiály dvou nejvýznamnějších světových výrobců materiálů pro telekomunikační sítě. Mezi zákazníky skupiny Raycom patří všichni významní telekomunikační operátoři, energetické společnosti a také železnice.

Ve Vestci sídlící Raycom s.r.o. působí na trhu přes 30 let a v loňském roce dosáhl tržeb převyšujících 250 milionů Kč.

Zakladatelé fondu už přes 25 let investují do firem a projektů v oblasti průmyslu a obchodu, realit, energetiky a pohledávek. Akvizice je pro MAM Private Equity Podfond důležitým krokem k naplnění ambice vybudovat silnou skupinu, která bude distribuovat komponenty a zajišťovat montáže pro telekomunikace a datová centra v regionu CEE.

Pro společnosti patřící pod skupinu Raycom bude MAM Private Equity Podfond partnerem, jenž jim pomůže s dalším rozvojem jejich podnikání v perspektivní oblasti, kterou podporuje nejen nástup 5G sítí a nových technologií, ale i zvýšený tlak na kvalitu a větší rychlost přenosu dat a poptávku po datových centrech. Chystaná skupina vytvoří podmínky pro plné využití synergií mezi Raycom a dalšími firmami.

Raycom s.r.o. je první investicí nově vznikajícího fondu, který se zaměřuje na středně velké ziskové společnosti v regionu CEE. Do společnosti vstupuje jako dlouhodobý partner a chce Raycomu pomoci v dalším rozvoji. Segment telekomunikací je vnímám jako stabilní a cílem je skrze fond investorům nabídnout zajímavé budoucí zhodnocení. Fond buduje segmentově diverzifikované portfolio a další akvizice budou následovat ještě v průběhu roku.

O skupinu Raycom byl zájem nejen z okruhu finančních, ale i strategických investorů. Počet českých private equity fondů, které se zaměřují na domácí trh firem je na vzestupu a lze předpokládat, že v budoucnu budou tvořit stále silnější skupinu kupujících.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru