Jet Investment získal podíl ve společnosti LIKOV

Jet Investment získal předního evropského výrobce stavebních profilů LIKOV. Brněnská investiční společnost Jet Investment získala skrze svůj fond soukromého kapitálu Jet 3 majoritní podíl v české společnosti LIKOV. Ta je s obratem 1,5mld. Kč předním evropským výrobcem stavebních profilů pro systémy zateplování.
JET 3 fond fondů JET 3 fond fondů Detaily fondu
Jet 3 SICAV Jet 3 SICAV Detaily fondu

Jet Investment nabyl skrze svůj fond kvalifikovaných investorů Jet 3 ve společnosti LIKOV 70% podíl, minoritními vlastníky zůstávají potomci zakladatelů firmy v čele s Radkem Tomanem, který bude nadále zastávat funkci generálního ředitele společnosti. Strany se dohodly, že podmínky transakce nebudou zveřejňovat.

Jedná se o úspěšnou rodinnou firmu s dlouhodobě růstovou historií, do které vstupujeme jako investor v okamžiku generační obměny s cílem podpořit jejich další rozvoj a zahraniční expanzi,“ říká zakládající partner Jet Investment Igor Fait.

Věřím, že vstup Jet Investment bude impulsem k dalšímu rozvoji firmy a společně přispějeme větším dílem ke snížení energetické náročnosti budov v Česku i Evropě,“ doplňuje Radek Toman, jednatel společnosti LIKOV.

Společnost LIKOV je předním evropským výrobcem a distributorem plastových a hliníkových stavebních profilů a doplňkového sortimentu určeného zejména pro systémy vnějšího zateplení budov. V loňském roce dosáhly tržby společnosti 1,5 mld. Kč s EBITDA přesahující 260 milionů Kč. Společnost je silně proexportně zaměřená, své výrobky vyváží 250 zákazníkům do 39 zemí a ve výrobně-logistickém areálu zaměstnává v jihomoravské Kuřimi přes 150 zaměstnanců.  

Díky stále silnějšímu důrazu na dekarbonizaci vidíme na evropských trzích sílící poptávku po snižování energetické náročnosti budov a zateplování. Zatímco Česko je už nyní zateplovací velmocí, pro Likov s jejich širokým portfoliem výrobků a kvalitními službami pro zákazníky se na evropských trzích otevírají možnosti k dalšímu růstu,“ říká projektový ředitel Jet Investment Petr Filka. 

Akvizice společnosti LIKOV je první dokončenou transakcí fondu Jet 3, ve kterém investiční společnost Jet Investment sdružuje kapitál individuálních a institucionálních investorů a vlastní prostředky.

Jsme rádi, že se nám podařilo zprostředkovat vstup zkušeného investora, který je zárukou dalšího rozvoje firmy LIKOV v perspektivním oboru zateplování budov,“ uvedli Marek Hatlapatka a Petr Ullmann za firmu Cyrrus Corporate Solutions, která byla finančním poradcem prodávajících.

Na transakci se dále jako právní poradce prodávajících podílela firma DRV Legal s týmem vedeným partnerem Tomášem Radou. Kupujícího při transakci zastupovala firma Kocián Šolc Balaštík pod vedením partnera Jana Lasáka.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru