Jet Investment expanduje do zahraničí, otevírá pobočku v Polsku, následovat bude Německo

Investiční společnost Jet Investment otevírá ve Varšavě pobočku Jet Investment Poland. V jejím čele bude stát zkušený polský private equity manažer Marek Chłopek. Jet Investment plánuje v Polsku během tří let koupit až osm společností v celkové hodnotě přes 100 milionů eur. Otevření další pobočky chystá Jet Investment v příštím roce také v Německu.
JET 3 fond fondů JET 3 fond fondů Detaily fondu
Jet 3 SICAV Jet 3 SICAV Detaily fondu
Jet Industrial Lease Jet Industrial Lease Detaily fondu

Brněnská investiční společnost Jet Investment, která ve svých private equity a nemovitostních fondech spravuje aktiva včetně doposud nesvolaného kapitálu ve výši 12 mld. Kč, otevřela vlastní kancelář ve Varšavě. V příštím roce bude následovat pobočka v Německu. „V Polsku, stejně jako v celém regionu střední Evropy, investujeme do průmyslových firem už pětadvacet let. Náš investorský příštup je založen na hands-on managementu, tedy na úzké spolupráci nás jako investora s vedením společností a účasti na rozhodovacím procesu, což díky naší expanzi skrze lokální pobočky budeme dělat ještě efektivněji,“ říká partner Jet Investment Marek Malík.

Jet Investment, který v minulosti v Polsku vlastnil například výrobce pro železnici Kuźnia Ostrów Wielkopolski, vloni koupil gdaňský strojírenský gigant Rockfin a několik průmyslových nemovitostí, chce v Polsku proinvestovat nejméně 100 milionů eur a během tří let tady vyrůst o tři až osm akvizic, každou v ekvitní výši v rozmezí 10 až 50 milionů eur. Již nyní má Jet Investment v pipeline osm projektů, z toho pět v Polsku. Oborově se soustředí na zařízení pro obnovitelné zdroje energie, železniční, letecký a automotive průmysl, strojírenství, průmysl zaměřený na speciální a bio-chemii, zpracování odpadu a recyklaci, technické textilie, kompozitní materiály, speciální slitiny, stavební materiály nebo ICT. „Ve středoevropském regionu je soustředěno 42 procent produkce evropských průmyslových podniků a velké, ekonomicky rostoucí Polsko nabízí investorům obrovský pool atraktivních společností s managementem, který dosahuje úrovně západní Evropy. Naší výhodou je, že jsme jako lokální investor místním podnikům kulturně, a s pobočkou ve Varšavě teď i geograficky blízcí,“ vysvětluje Marek Malík.

Jet Investment Poland povede zkušený investiční manažer Marek Chłopek. „Varšava je centrem středoevropského private equity a investorům typu Jet Investment má stále co nabídnout zejména proto, že investoři naší velikosti se tady soustředí především na IT a technologickou scénu. V oblasti průmyslových investic tak vidíme na polském trhu prostor pro středně velké investory a oproti západní Evropě mnohem menší konkurenci,“ říká Marek Chlopek, který v minulosti spoluzakládal a následně dvacet let vedl kapitálovou skupinu Penton Partners a řídil multi-family office. Polský tým bude mít výhledově 6-7 zaměstnanců, včetně čtyř zkušených investičních ředitelů. Na starosti budou mít vyhledávání vhodných investičních cílů a jejich následné manažerské vedení, po dosažení investičního horizontu pak také vyhledávání potenciálních kupců. V Jet Investment plánují, že polská pobočka se začne po získání příslušné licence polské autority v horizontu jednoho až dvou let zabývat také fundraisingem a investici do fondů Jet nabídne taktéž polským kvalifikovaným investorům. Současnou investorskou bázi fondů Jet tvoří středoevropští kvalifikovaní investoři, family offices a lokální a mezinárodní finanční instituce.

Po založení polské pobočky chystá Jet Investment v příštím roce založit další také v Německu, tamější investiční tým bude mít na starosti vyhledávání akvizičních příležitostí a manažerské vedení německých a rakouských společností.

Prostředky na investice do průmyslových podniků ve střední Evropě budou pocházet z nejnovějšího fondu Jet 3, který právě shromažďuje kapitálové přísliby prostřednictvím svých českých a lucemburských investičních vehiklů, aktuálně výše přislíbeného kapitálu přesahuje 130 milionů eur.

Jet Investment aktivně vyhledává také průmyslové nemovitosti pro svůj fond Jet Industrial Lease.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru