Fond CZEGG VENTURES upsal 10 % akcií mmcité

Výrobce městského mobiliáře společnost mmcité a.s. dne 26. července 2023 úspěšně umístila své akcie na trhu START Burzy cenných papírů Praha, a.s. Fond CZEGG VENTURES byl u toho.
CZEGG VENTURES, podfond STARTEEPO Invest CZEGG VENTURES, podfond STARTEEPO Invest Detaily fondu

Celkem bylo alokováno mezi nové akcionáře 1 milion ks akcií za cenu 160 korun, tj. v celkovém objemu 160 milionů korun. Společnost tak byla investory ohodnocena na 480 milionů korun při násobku očekávaného letošního čistého zisku PE 9,75x a násobku provozního zisku EBITDA 5,63x.

Investoři celkem poptávali na ceně 160 korun až 2.282.400 ks akcií v celkovém objemu více než 365 milionů korun, tj. 228 % nabízeného množství. Poptávka tak na upisovací ceně převýšila nabídku více než dvojnásobně a tzv. míra alokace určující konečnou distribuci akcií investorům při krácení objednávek dosáhla zhruba 43,81 %.

Mmcité patří ve svém oboru mezi světovou špičku a vstup na pražskou burzu tak byl pro vedení společnosti dalším logickým krokem. Veřejná nabídka akcií se konala od 12. do 26. července a společnost mmcité a.s. během ní nabízela novým investorům na burze až 1.000.000 ks nových kmenových akcií (1/3 společnosti) za cenu 160 až 200 CZK za akcii. Výtěžek z IPO ve výši 160 milionů bude použit na investice do rozšíření výrobních kapacit.

Vývoj posledních let přinesl společnosti enormní navýšení poptávek, a tudíž i nárůst realizovaných zakázek. Navýšení výrobních kapacit se stalo pro společnost mmcité  nevyhnutelným krokem. Díky získanému kapitálu z IPO bude vedení schopno výrazně rozšířit výrobní možnosti a zvýšit efektivitu podnikání. To by se mělo projevit v budoucím významném růstu ziskové marže.

IPO mmcité a.s. se tedy zařadilo mezi historicky nejžádanější akciové transakce na trhu START. Management věří, že podobně úspěšný bude i budoucí vývoj těchto akcií na trhu START i na burze RM-Systém, a to především díky velice atraktivní valuaci. Celou transakci a vstup na burzu zastřešovala investiční společnost STARTEEPO.

Akcie mmcité a.s. se pak pod tickerem MMCTE.PR začnou obchodovat 1. srpna na trhu START Burzy cenných papírů Praha v aukčním režimu po jednotlivých lotech, a také duálně i na burze RM-Systém, kde se budou akcie obchodovat kontinuálně s možností zadat objednávku již od 1 ks.

Fond CZEGG VENTURES se také účastnil a upsal 300.000 ks akcií (10 % společnosti) a společnost mmcité a.s. se tak zařadila do portfolia tohoto fondu. Dalším významným investorem je i IPO fond Národní rozvojové banky, který upsal 250.000 ks akcií (8,34 % společnosti).

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru