Fond CCFS Restart pomůže nastartovat textilku Sumtex Europe

Do podfondu Czech Capital Restart Subfund vstoupí ještě v letošním roce textilní společnost Sumtex Europe. Po tradičním výrobci kotlů Rojek a bio mlékárně Čerstvě nadojeno se stane třetím projektem, který chce fond s pomocí investorů znovu nastartovat, a pomoci tak nasměrovat příběh společnosti ke šťastnému konci.
CZECH CAPITAL RESTART SUBFUND CZECH CAPITAL RESTART SUBFUND Detaily fondu

Sumtex Europe navazuje na staletou tradici textilní výroby v šumperském regionu a může se pochlubit bohatou historií environmentálně odpovědné výroby kvalitních látek. Její výrobní sortiment zahrnuje oděvní tkaniny, technické tkaniny pro stavebnictví i automobilový průmysl či kompostovatelné tašky pro obchodní řetězce.

V současnosti zaměstnává 67 zaměstnanců a 90 % produkce společnosti je exportováno do západní Evropy, což značí silnou konkurenceschopnost a důvěru zákazníků v její výrobky.

Při rozhodování o zařazení společnosti do podfondu Restart sehrálo klíčovou roli několik faktorů. Zejména pak fakt, že fond má k dispozici detailní informace o jejím provozu a finanční situaci. Poslední dva roky byla totiž společnost v péči mateřské skupiny Khypo, díky které se už podařilo udělat první kroky k ozdravení společnosti.

Druhým faktorem byl zajímavý potenciál, který se opírá o schopnost vývoje unikátních tkanin.

Třetím faktorem je samotný příběh společnosti. Sumtex Europe má dlouhou tradici rodinného řízení. Je proto symbolické, že součástí mise fondu je i návrat jednoho z členů rodiny původních vlastníků do klíčové obchodní pozice.

Vedení fondu CCFS Restart věří, že společnost má veškeré předpoklady pro rychlý návrat k ziskovosti. Očekává se, že již v roce 2024 dosáhne firma pozitivního hospodářského výsledku a v následujících letech poroste. Textilní průmysl je znám svojí schopností rychle se vzpamatovat po krizích, což je další důvod k optimismu.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru