Brněnský Domoplan postaví byty v Bělehradě

Brněnský Domoplan ze skupiny Fipox pokračuje v expanzi na jih Evropy. Poté, co zkraje roku oznámil, že za stovky milionů postaví byty v chorvatském Záhřebu, rozšiřuje nyní svou působnost také na srbský trh. Na začátku příštího roku zahájí výstavbu v Bělehradě, kde chystá luxusní rezidenční projekt za půl miliardy. Do srbské metropole v posledních letech expandují i další tuzemští developeři.
DOMOPLAN - Pekárenský dvůr SICAV DOMOPLAN - Pekárenský dvůr SICAV Detaily fondu
DOMOPLAN - Projekty Brno SICAV DOMOPLAN - Projekty Brno SICAV Detaily fondu
Domoplan SICAV Domoplan SICAV Detaily fondu
DOMOPLAN – Na Mariánské cestě SICAV DOMOPLAN – Na Mariánské cestě SICAV Detaily fondu

Skupina Domoplan již od bělehradských úřadů obdržela všechna potřebná povolení, aby tak v prvním čtvrtletí roku 2024 mohla pustit výstavbu.

V hlavním městě Srbska Domoplan postaví bytovou rezidenci s názvem Arboleda, jejíž výstavba vyjde zhruba na 540 milionů korun. Dům nabídne 49 bytů s cenou pohybující se okolo 4000 eur za metr čtvereční. Prémiová rezidence vznikne v jihovýchodní části Bělěhradu, hned v těsném sousedství lesoparku Zvezdara, jedné z největších zalesněných ploch v centru hlavního města.

Obyvatelé projektu Arboleda rozprostírajícího se na ploše zhruba sedm tisíc metrů čtverečních budou mít kromě blízkého parku také panoramatický výhled na celé město. Oproti ostatním čtvrtím je Zvezdara vyvýšená. I vzhledem k umístění v blízkosti přírody je rezidenční bydlení koncipováno v duchu udržitelnosti a nižší energetické náročnosti. Součástí projektu proto budou tepelná čerpadla a dobíjecí stanice pro elektromobily.

V Srbsku působí stále více tuzemských developerů. Společnost Sebre Petra Němce a Jana Fidlera se letos výrazně přiblížila výstavbě celé nové čtvrti v Bělehradě u Dunaje. V srbském hlavním městě působí také společnost UDI Group, která tu plánuje projekt Duga za více než devět miliard korun.

Vedení Bělehradu v loňském roce představilo ambiciózní strategii Bělehrad 2030: Město budoucnosti. Zdůrazňuje v ní rozvoj turismu, plány na vytvoření sítě metra o 44 stanicích a vznik sedmi nových mostů na Dunaji a Sávě, na jejichž soutoku Bělehrad leží. Součástí má být také nová výstavba, na které se podílejí i čeští investoři.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru