Accolade zahájil výstavbu další části svého moderního industriálního komplexu

Jako jeden z lídrů v rozvoji moderní infrastruktury a průmyslových nemovitostí pokračuje Accolade v rozšiřování svého polského portfolia. Skupina investuje do rozšíření jedné ze svých aktuálně největších budov, v parku v Zelené Hoře. Prvním nájemcem v budově s rozlohou až 45 700 m2 se stane DHL. Globální logistická společnost tak rozšíří své působení v parcích Accolade o dalších 20 500 m2. První část budovy bude nájemci předána v červnu tohoto roku. Nový projekt za 31 milionů EUR (přes 800 milionů CZK) splní nejen všechny standardy moderní a udržitelné výstavby s aspirací na hodnocení udržitelnosti BREEAM, úrovně Very Good, ale současně pomůže dalšímu hospodářskému růstu polských regionů.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Rozšíření moderního parku v Zelené Hoře je součástí strategického rozvoje Accolade podél západní hranice Polska. Další průmyslové haly skupiny se zde nachází také ve městech Goleniów, Štětín, Gorzów Wielkopolski a Legnica. Celková výše investic do rozvoje komplexu v Zelené Hoře již přesáhla hodnotu 94 milionů EUR (2,4 miliard CZK). Park dnes nabízí přibližně 1 000 pracovních míst. Nadcházející expanze přinese přibližně 650 dalších, a přispěje tak k posílení místního ekonomického rozvoje.

„Výstavba komplexu v Zelené Hoře byla, jako jedna z prvních investic Accolade v Polsku a současně první sdílený park třídy A ve městě, zahájena v roce 2017. V následujících letech se projekt nabízející prostor nájemcům z oblasti lehké výroby, logistiky a e-commerce dynamicky rozvíjel. V současné době je park v Zelené Hoře s plánovanou finální plochou přes 138 000 m2 druhým největším parkem v našem portfoliu v Polsku. Navíc je komplex pronajatý ze 100 %,“ říká Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

„DHL Supply Chain se v Polsku dynamicky rozvíjí – Zelená Hora je po Štětíně další lokalitou, ve které díky spolupráci s Accolade působíme, čímž jsme zvýšili náš podíl na skladových prostorách nabízených společností v Polsku na téměř 80 000 m2. Rychlý rozvoj logistického průmyslu znamená, že hledáme moderní a vysoce kvalitní projekty v dobrých lokalitách se zaručeným přístupem k rozvinuté infrastruktuře a potenciálu budoucího růstu. Všechna tato kritéria park v Zelené Hoře splňuje,“ říká Monika Duda, generální ředitelka Polsko DHL Supply Chain.

Oblast Lubušského vojvodství je na území Polska v segmentu skladových prostor je relativně mladým trhem. V posledních letech zaznamenal tento region zvýšený zájem investorů a nájemců, kteří hledají vhodné místo pro obsluhu svých zákazníků ze střední, východní a západní Evropy Celkové kapacity skladového trhu v Lubušsku vzrostly na konci roku 2020 o 47 000 m2, a celkem tak činily 386 500 m2 (+13,84 % r / r).

Hlavní výhodou parku je skvělá poloha na obchvatu města propojeného s rychlostní komunikací S3 vedoucí přes celé Polsko na další evropské trhy. Lokalita zároveň nabízí vynikající zázemí pro podporu investorů a další růst podnikání díky zvláštní ekonomické zóně Kostrzyn - Słubice, finančně i teritoriálně nejrychleji se rozvíjející polskou speciální ekonomickou zónou. V neposlední řadě mohou nájemci, kvůli přímému napojení na vědecko-technický areál Zelenohorské univerzity, využívat dostatečně kvalifikované pracovní síly.

„Nová budova usiluje o vysokou úroveň certifikace udržitelnosti BREEAM, a bude proto disponovat několika ekologickými řešeními zaměřenými především na vysoce úsporné energetické systémy a výborné hospodaření s vodou. Zaměřujeme se také na rozvoj zelených ploch v okolí areálu. V tomto případě se jedná o úpravu krajiny se stromy, keři a divokými loukami, které obohatí ekosystém v okolí parku, “ dodal Michał Białas.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru