Nacházíte se zde: Úvod Přehled fondů Spilberk investiční fond

Spilberk investiční fond

Výnos 2023 7,16 %
Výnos od založení 8,36 % p.a.
Rok vzniku fondu 2016
Zaměření Developing
Velikost (NAV) 1,3 mld. Kč

SPILBERK investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. je zavedený developerský fond s velmi stabilními výnosy, který se zaměřuje především na redevelopment a výstavbu bytových domů v Brně. Zpravidla developuje zejména finančně dostupné malometrážní byty vhodné jako startovací byty nebo k pronájmu. U některých projektů byty rozprodává, jiné projekty si nechává jako nájemní byty. Kromě toho nyní připravuje několik fotovoltaických projektů. Zakladateli fondu jsou Robert Sedláček a Martin Pěnčík. Investorům nabízí prioritní investiční akcie s pevným výnosem min. 7 % ročně a max. 7,2 % ročně.

Spilberk investiční fond

Výkonnost fondu za uplynulé 3 roky

A > 6,0 %
B 5,0 % - 6,0 %
C 4,0 % - 5,0 %
D < 4,0 %
X nedostatečná historie

Srovnání s dalšími fondy

Výkonnost a vývoj hodnoty

Roční výnosy fondu

Historický vývoj hodnoty investičních akcií

Měsíční výnosy fondu za posledních 12 měsíců

Porovnání s dalšími FKI fondy se stejným zaměřením

FKI fond Výnos 2023 Výnos 2022 Výnos 2021 Výnos 2020 Výnos 2019 Výnos od založení
10,01 % 7,83 % 7,33 % 7,15 % 8,05 % 8,18 % p.a.
7,16 % 7,15 % 7,20 % 7,07 % 7,35 % 8,36 % p.a.
7,13 % 7,44 % 7,09 % 7,09 % 1,51 % 7,13 % p.a.
8,10 % 7,43 % 6,26 % 6,51 % 6,04 % 6,89 % p.a.
6,16 % 5,10 % 7,48 % 5,51 % 4,63 % 5,94 % p.a.

Zobrazit další fondy
Přehled všech fondů

Portfolio fondu

Portfolio fondu k 31. 12. 2023

Velikost (NAV) 1,3 mld. Kč
Hodnota aktiv 1,9 mld. Kč

Rozložení portfolia

dle podílu na NAV


Aktiva v portfoliu

Fotovoltaická elektrárna, Ústecký kraj

Do oblasti energetiky fond investuje nejen z důvodu její zajímavé ekonomické návratnosti, ale i z hlediska ekologické odpovědnosti. Kromě fotovoltaických panelů na střechách některých vlastních budov, fond připravuje v rámci rekultivace brownfieldu vlastní developerský projekt výstavby FVE elektrárny s celkovým instalovaným výkonem 124 MWp.

Projekt Nová Bratislavská, Brno

Ulice Bratislavská, stejně jako celá oblast Zábrdovic v dnešní době zažívá obnovu a svou polohou skýtá velký potenciál pro všechny investory v oblasti nemovitostí. Tato lokalita je žádaná pro svojí blízkou polohu centra města, dopravní napojení i možnost kulturního, sportovního a jiného vyžití. Bydlení zde je vyhledáváno zejména mladšími lidmi se zajištěnými příjmy, studenty či cizinci, kteří oceňují relativně příznivé ceny a historický charakter této městské části, která dříve bývala kulturním centrem města. Projekt bude tvořit první nemovitost výnosového piliře fondu a jednotky budou pronajímány v režimu středně a dlouhodobých pronájmů. V rámci projektu vznikne celkem 162 vybavených jednotek a komunitní centrum v uzavřeném komplexu s možností parkování, klidovou i workout zónou. Všechny projekty určené pro nájemní bydlení budou zatřešeny marketingovou značkou Urbanblok.

Projekt Cejl, Brno

Vzhledem k zvyšujícímu se zájmu o nájemní bydlení, jsme pro tento účel z projektu vyčlenili budovu A. Budovy B+C jsou určeny k rozprodeji. Nemovitost se nachází v lokalitě, která je žádaná pro svojí blízkou polohu centra města, dopravní napojení i možnost kulturního, sportovního a jiného vyžití. Bydlení zde je vyhledáváno zejména mladšími lidmi se zajištěnými příjmy, studenty či cizinci, kteří oceňují relativně příznivé ceny a historický charakter této městské části, která dříve bývala kulturním centrem města.

Projekt Koliště a Vlhká, Brno

Po rekonstrukci objektu vznikne celkem 63 nových jednotek. Výhodou nemovitosti pro budoucí majitele a investory je bezprostřední blízkost historického jádra města a výborný investiční potenciál.

Rezidence Na Ponávce - Vlhká, Brno

Po rekonstrukci objektu vzniklo 60 bytových jednotek. Výhodou nemovitosti pro budoucí majitele a investory je bezprostřední blízkost historického jádra města s dobrou dopravní dostupností, blízkost městského parku Koliště a Mahenova a Janáčkova divadla.

Rezidence pod Platany, Brno - Šámalova

Jedná se o přestavbou menšího brownfieldu v nedalekém sousedství projektu Nová Zbrojovka, která se významným způsobem zasluhuje o rozvoj městské části Brno-Židenice. V projektu vznikne 114 jednotek s možností parkování. Projekt se zároveň nachází v blízkosti historického jádra města s dobrou dopravní dostupností, napojení na nejoblíbenější brněnskou cyklostezku. Na pozemku dominují dva vzrostlé platany, které budou v projektu zachovány. Díky zeleni, kterou bude dům obklopen, se vybízí jeho využití převážně k rezidenčnímu bydlení.

Projekt Na bitevní pláni, Praha - Nusle

Bytový dům se nachazí ve slepé ulici, v blízkosti stanice metra Vyšehrad, která je vzdálena 5 minut chůze, na Václavské náměstí jsou to pouhé 2 stanice metrem. Lokalita Pankrác není vyhledávána pouze pro bydlení, ale mnoho firem sem soustředí svá kancelářské zázemí. V pěší dostupnosti park na Vyšehradě a blízké okolí nabízí možnosti ke sportovnímu vyžití, jako je cyklistika, jízda na kolečkových bruslích a jogging. Nemovitost je v dobrém technickém stavu. Předpokládá se rekonstrukce nemovitosti a rozdělení velkých bytů na menší s následný rozprodejem všech bytů. V projektu vznikne 33 jednotek, které fond bude pronajímat pod značkou Urbanblok.

Vila Erbenova, Brno

Po rekonstrukci objektu vznikne luxusní vila obsahující 6 bytových jednotek v nejvyšším standardu s parkováním v bezprostřední blízkosti vily Tugendhat. Výhodou nemovitosti pro budoucí majitele a investory je klidná lokalita na dobré adrese, dobrá dostupnost centra, největší městský park Lužánky v bezprostřední blízkosti.

Zobrazit další aktiva

Detaily fondu

Další detaily fondu

ISIN, třída, měna CZ0008042645, růstová, CZK
Domicil fondu Česká republika
Datum vzniku fondu 26. 06. 2016
Minimální investice 1 mil. Kč
Frekvence oceňování měsíční
Lhůta pro vypořádání zpětných odkupů 90 dní
Depozitář fondu Československá obchodní banka, a.s.
Správce fondu AVANT investiční společnost, a.s.
Administrátor fondu AVANT investiční společnost, a.s.

Poplatky a náklady spojené s investicí

Poplatky hrazené investorem
Vstupní poplatek standardně 3 %
Vstupní poplatek s námi 0-1 %
Výstupní poplatek 3 %
Náklady fondu
Roční náklady na správu 3,69 %
Výkonnostní odměna Údaj není k dispozici

Zakladatel fondu

Mgr. Robert Sedláček

Linkedin profil

Kontakty

SPILBERK investiční fond SICAV, a.s.
Trnitá 500/9
602 00 Brno
Česká republika

+420 603 169 038
office@spilberk.com
www.spilberk.com
www.linkedin.com/company/spilberk


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru