Zhodnocení akcií Fondu Českého Bydlení za rok 2022 atakuje hranici 10 %

Fond Českého Bydlení SICAV, a.s. oznámil auditované hospodářské výsledky za rok 2022, které byly opět rekordní.
Fond Českého Bydlení Fond Českého Bydlení Detaily fondu

Fond Českého Bydlení dosáhl zhodnocení na úrovni 9,72 % p.a., což je o 2 % více než v roce 2021 (7,72 %). Díky novým akvizicím rekordně rozšířil své nemovitostní portfolio na hodnotu přes 368 milionů korun, což tvoří meziroční nárůst o 119 %. V uplynulém roce Fond, který se primárně zaměřuje na české regiony, vstoupil na slovenský trh a učinil také svou první akvizici činžovního domu v Praze.

Rokem 2022 se uzavřel již pátý rok existence tohoto fondu. Investiční strategie Fondu se v průběhu let prokázala jako životaschopná z pohledu výnosů, ale také atraktivní pro čím dále více investorů a distribučních partnerů. Investoři, kteří vstoupili do Fondu již na samotném počátku jeho existence, dosáhli již nyní zhodnocení 38,1 % a významně tak překonali dosavadní míru inflace.

Úspěšný rok Fondu je podpořen i aktuální situací na trhu, kdy český trh vlastnického bydlení zažil v roce 2022 významné ochlazení a jeho důsledkem je prudký pokles prodejů a celkové poptávky po koupi bytů a rodinných domů. Naopak nájmy pokračují v růstu, v některých regionech i na dvouciferné úrovni překonávající inflaci.

Zvýšený zájem investorů se rovněž projevil v počtu nově vydaných investičních akcií fondu, který byl v porovnání s rokem 2021 téměř trojnásobný. Dalším cílem, kterého Fond v uplynulém roce dosáhl, je více než zdvojnásobení objemu majetku fondu, který dosáhl hodnoty 350 mil. Kč. V roce 2023 a následně i 2024 bude Fond pokračovat v cíleném a aktivním vyhledávání výnosově zajímavých činžovních domů v městech s dobrou socioekonomickou strukturou a rozvinutým trhem nájemního bydlení.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru