ZDR Investments kupuje další dvě komerční nemovitosti

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments pokračuje ve své zahraniční expanzi. Dalšími akvizicemi v objemu přes 20 mil. EUR jsou logistický park v Prešově a hypermarket TESCO v Senci.
ZDR Investments Real Estate FKI ZDR Investments Real Estate FKI Detaily fondu

Nově zakoupený logistický park v Prešově obohatí portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Objekt má celkem 13.340 m2 pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, vedoucí výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec TESCO, který na Slovensku patří k nejvýznamnějším obchodním řetězcům v zemi. Tesco přesunulo a rozšířilo své distribuční centrum do Prešova v roce 2015. Z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska.

 

V rámci akvizice se ZDR Investments a TESCO STORES SR dohodli na uzavření dlouhodobé nájemní smlouvy, v rámci které společnosti plánují modernizaci chladící technologie distribučního centra a využití moderních technologií šetrných k životnímu prostředí.

 

Aktuální akvizice hypermarketu TESCO v Senci doplní retail park v Senci. Tento retail park je v majetku skupiny již od prosince 2020. Pronajímatelná plocha hypermarketu TESCO Senec je 4.750 m2 a je situován přímo naproti retail parku o velikosti 3.656 m2. Zakoupený hypermarket doplní portfolio retailového nemovitostního fondu ZDR Investments Public SICAV a.s.

Skupina ZDR Investments vlastní po těchto akvizicích celkem 42 komerčních nemovitostí v hodnotě 240 mil. EUR., z toho 7 nemovitostí na území Slovenska. Podíl slovenských nemovitostí na portfoliu skupiny činí aktuálně 20 %. Skupina ZDR Investments se kromě Slovenska zaměřuje na expanzi do západních zemí a trvale se drží své krizi odolné strategie na regionální retail parky.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru