TEDOM získal tradingovou firmu CEES

Společnost TEDOM a.s. z fondu Jet 2 nabyla 50% podíl v tradingové společnosti Central European Energy Services s.r.o. (CEES). Dceřinou společnost pod novým názvem TEDOM trading zakomponuje do širšího portfolia svých firem a posílí tak základnu pro poskytování tzv. smart služeb v energetice.
JET 2, investiční fond JET 2, investiční fond Detaily fondu

Akvizice firmy CEES (nyní nově TEDOM trading s.r.o.) do fondu Jet 2 byla dalším krokem k vybudování platformy, která společně pod značkou TEDOM dokáže energetickému trhu nabídnout komplexní balík vzájemně provázaných služeb. „Jde o dlouhodobou strategii celé skupiny TEDOM, naší vizí je posunout se od pouhé výroby kogeneračních jednotek ke smart energetice, tedy novému modelu energetiky, který charakterizuje zejména decentralizace různých energetických zdrojů,“ říká generální ředitel TEDOMu Vladimír Hlavinka.

V TEDOMu se za pomoci TEDOM trading podaří vytvořit jakýsi vlastní energetický ekosystém. Ten začíná samotnou výrobou kogeneračních jednotek, pokračuje jejich provozováním a výrobou energií pod křídly společnosti TEDOM Power, na které navazuje maloobchodní prodej vyrobené energie koncovým zákazníkům firmou TEDOM energie. Právě TEDOM trading pak představuje důležitý střípek do mozaiky, když dokáže vyrobenou energii prodávat nebo naopak nakupovat na velkoobchodním trhu, ale současně také dokáže díky vlastnímu agregačnímu bloku poskytovat služby výkonové rovnováhy pro ČEPS (Českou přenosovou soustavu), tedy udržovat stabilitu v okamžicích nedostatku nebo přebytku elektřiny v síti. TEDOM pro poskytování této služby získal letos na jaře potřebnou certifikaci. „TEDOM je tak nyní schopen nabídnout svým zákazníkům zajímavé obchodní modely od zapojení se do agregačního bloku až po vytvoření vlastního bloku na základě poskytnutí licence na softwarové řešení pro agregační blok. Plné využiti potenciálu kogenerační jednotky, fotovoltaické elektrárny či jakéhokoli malého zdroje energie je totiž možné pouze jeho sdružením do virtuální elektrárny s podobnými zdroji,“ vysvětlil generální ředitel Vladimír Hlavinka.

TEDOM trading s.r.o. se specializuje se na obchodování s elektřinou a plynem na burzovních i mimoburzovních trzích, na bilanční služby a energetický dispečink, stejně jako na vývoj softwaru pro řízení energetických portfolií.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru