REDSIDE zahájila výstavbu obří solární elektrárny v Maďarsku

Investiční společnost Redside prostřednictvím svého fondu NOVA Green Energy hledá nové investiční příležitosti v solární energetice v Maďarsku. V současnosti zde staví novou solární elektrárnu na zemi o výkonu 28,5 MWp.
NOVA Green Energy 1 NOVA Green Energy 1 Detaily fondu
NOVA Green Energy 2 NOVA Green Energy 2 Detaily fondu

Maďarsko zažívá solární boom v posledních letech. Díky velmi dobrém u osvitu a příznivě nastavené legislativě fotovoltaika v Maďarsku zůstává atraktivní i pro české investory. Díky schválené podpoře v minulosti mají nové solární elektrárny zaručený odběr elektřiny za cenu 102 eur za jednu megawatthodinu (2615 korun). To je přibližně dvakrát tolik než současná tržní cena na tamní energetické burze.

V červnu 2019 spustila výrobu solární energie nedaleko města Barcs na jihu Maďarska investiční skupina Redside. Stojí za ním český fond Nova Green Energy, jehož solární park o výkonu 15 MW přišel včetně bankovních půjček na cca 17 milionů eur.

Letos v květnu investiční skupina Redside hodlá rozšířit své solární portfolio v Maďarsku o další velkou solární elektrárnu v Maďarsku. Díky investici za cca 35 milionů eur zde již letos začala výstavba obří fotovoltaické elektrárny o výkonu 28,5 MW.

Nová solární elektrárna o výkonu 28,5 MW vzniká v lokalitě Csabrendek nedaleko Balatonu. Projekt se realizuje na bývalém těžebním pozemku bauxitu.

„V Maďarsku již v současnosti montujeme první panely,“ říká Ondřej Žídek, manažer fondu Nova Green Energy ve společnosti Redside.

„Naše solární projekty v Maďarsku jsou v režimu tzv. KÁT licencí, tj. s pevnou výkupní cenou na dobu 25 let. Tento systém pro nás jako fond a jeho podílníky zajišťuje stabilitu a predikovatelnost do budoucna,“ dodává Žídek.

Další informace o nové solární elektrárně společnosti Redside najdete na níže uvedeném videu.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru