Podfond Industry se rozšiřuje o společnost JP – PROLAK

V průběhu měsíce srpna fond MaeG rozšířil své portfolio o strojírenskou společnost JP – PROLAK, spol. s r.o. Fond MaeG se prostřednictvím účelově založené společnosti (SPV), kde fond drží 15 % akcií, podílí na akvizici 100% podílu ve společnosti JP – PROLAK, spol. s r.o. Fond MaeG tedy aktuálně drží podíl ve čtyřech společnostech z různých odvětvích, a to konkrétně ve společnostech SANBORN a.s., Misterine s.r.o., NEOPHARMA a.s. a JP – PROLAK, spol. s r.o.

Společnost se zabývá zakázkovou i sériovou kovovýrobou pro zákazníky z různých průmyslových odvětví. Zaměřuje se na výrobu menších a středně velkých kovových sérií svařenců a dalších výrobků. Mezi další nabízené služby společnosti patří řezání laserem, ohýbání plechů, svařování technologiemi MIG a TIG, obrábění a povrchová úprava pomocí broušení, fládrování a pískování. K dispozici má vlastní výrobní prostory s nově vybudovanými halami. Své výrobky dodává pro český a německý trh s možností využití vlastní nákladní dopravy.

Tržby společnosti v roce 2021 dosáhly 152 mil. Kč a EBITDA marže činila 25,5 %. Společnost v budoucnu očekává stabilní růst tržeb s dlouhodobě udržitelnou EBITDA marží nad úrovní 20 %.

Více o fondu MaeG Investment, podfond Industry

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru