Moderní průmyslové haly drží středoevropský byznys v chodu.

Moderní výrobní procesy, dobře zvládnutá logistika a flexibilita v návaznosti na aktuální situaci. To jsou důvody, díky kterým je segment moderních průmyslových hal v posledních týdnech jednou z klíčových složek evropského průmyslu. Dokazuje to i nově podepsaná nájemní smlouva na park v polském Minsku Mazowieckém. Tu uzavřela skupina Accolade s polským výrobcem šetrných plastových obalů TW Plast. Halu o rozloze 8 000 m2 využije výrobce v nejbližších měsících mimo jiné také k produkci ochranných zdravotnických pomůcek a obličejových masek.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Logistické, výrobní i skladové haly hrají dnes důležitou roli nejen v zásobování domácností, ale také v udržování chodu moderního průmyslu v celé Evropě. Výjimku netvoří ani středoevropský region, kde se budovy u větších měst a dálničních tahů staly symbolem zvládání krize.

„Jasně se ukazuje, že dříve podceňované průmyslové parky jsou dnes tahouny ekonomiky. Nikdo není zcela imunní vůči současným ekonomickým otřesům, ale moderní průmyslové haly a společnosti, které v nich fungují, je zvládají velmi dobře. V portfoliu našich nájemců navíc dochází ke stále větší diverzifikaci. Nastavení výrobních procesů a technických možností našich hal je poměrně flexibilní a umožňuje tedy našim budovám vyhovět i nečekaným potřebám trhu. Park Minsk a smlouva s TW Plast jsou toho krásným důkazem,“ uvedl k současné situaci na trhu a novému nájemci Michal Bialas, ředitel Accolade Polsko.

Společnost TW Plast, která svou výrobu vybudovala na šetrných a ekologických plastových obalech, se nyní do svého portfolia rozhodla zařadit i výrobu ochranných pomůcek a obličejových masek.

„V návaznosti na aktuální dění zahájíme v řádu několika týdnů výrobu ochranných zdravotnických pomůcek, zejména obličejových masek jednoduchého typu. Výrobu jsme uzpůsobili tak, abychom byli nyní co možná nejvíce nápomocni. Nejedná se však o rozhodnutí ovlivněné pouze krizí. Park je na velice dobrém místě a vzhledem k dynamickému rozvoji našeho podnikání předpokládám, že budeme své prostory v něm dále rozšiřovat. Vzdálenost třicet kilometrů od Varšavy a blízkost dálnice pak zaručuje dobrou dostupnost na klíčové trhy. Jsem navíc přesvědčen, že mít produkci zde v Polsku je výhodné, jak pro polskou ekonomiku, tak i polské spotřebitele,“ dodal Krzysztof Sawicki, Key Account Director TW Plast Polsko.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru