Jet Invesment otevírá třetí fond private equity

Investiční společnost Jet Investment otevírá třetí fond kvalifikovaných investorů Jet 3. Investovat se chystá do středně velkých průmyslových podniků ve střední Evropě, investory bude hledat také v zahraničí. Na nákupy chce získat až osm miliard korun a stát se tak největším private equity fondem v Česku.
Jet 3 SICAV Jet 3 SICAV Detaily fondu

Fond kvalifikovaných investorů Jet 3 bude otevřen jak institucionálním, tak individuálním investorům, podstatná část kapitálu do Jet 3 by měla přijít od zahraničních finančních institucí.

Oborově se bude fond orientovat na energetiku, automotive, moderní materiály a strojírenství, brněnští investoři se však nebrání ani oportunistickým investicím do jiných oborů. Kolik podniků do fondu nakoupí není jasné, v Jet Investment však počítají se sedmi až devíti oborovými platformami, do kterých budou podniky synergicky sdružovat.

Minimální investicí do fondu bude 10 milionů korun, menší investice bude možné uskutečnit prostřednictvím partnerské investiční společnosti Conseq. Ve fondu Jet 3 se během 10letého investičního horizontu očekává trojnásobné zhodnocení počáteční investice.

Během sedmi let se jedná již o třetí private equity fond investiční společnosti Jet Investment, do jejího portfolia patří také předloni otevřený realitní fond Jet Industrial Lease zaměřený na nákup průmyslových nemovitostí. Ve stávajících fondech Jet 1, Jet 2 a Jet Industrial Lease spravuje Jet Investment svým investorům 8,5 miliardy korun a během 25 let existence na trhu přinesl svým investorům zhodnocení převyšující 25 % p.a.

Jet Investment ve svých portfoliových společnostech včetně nově nabytých zaměstnává přibližně 4 100 zaměstnanců a tržby se pohybují na úrovni 15 miliard Kč.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru