Jet Industrial Lease koupil pražské Airport Business Center

Fond Jet Industrial Lease uskutečnil akvizici administrativní budovy Airport Business Center v pražské Ruzyni. Budova je z 95 % pronajata diverzifikovanému portfoliu cca 50 nájemců.
Jet Industrial Lease Jet Industrial Lease Detaily fondu

K podpisu transakční dokumentace došlo v úterý 21. prosince 2021, vlastníkem nemovitostí se prostřednictvím své dceřiné společnosti ABC Ruzyně, s.r.o. stala společnost Jet Industrial Property Czechia SE, která je ve 100 % vlastnictví fondu Jet Industrial Lease SICAV, a.s. Transakce se uskutečnila formou share deal(u). Prodávajím byla společnost z rakouské skupiny IMMOFINANZ.

Kancelářská budova o pronajímatelné ploše celkem 14.542 m2 s devíti nadzemními podlažími se nachází v areálu Letiště Václava Havla Praha na ulici Aviatická přímo naproti Terminálu č. 2. Z našeho pohledu se jedná o oportunní investici s monopolem na kancelářské plochy na letišti a potenciálem dalšího růstu, je obsazena nájemci zeména ze sektoru logistiky, pro které je setrvání v této lokalitě klíčové.“ říká managing director fondu Pavel Drabina. V budoucnu by se budova měla nacházet přímo u výstupu plánované rychlodráhy Praha – Kladno - Letiště Václava Havla s termínem dokončení v roce 2028.

Administrativní budova nabízí celkem 140 otevřených parkovacích stání pro osobní vozy a dále garáže pro 48 stání osobních vozů. Dalších 120 parkovacích míst se nachází na pozemní komunikaci příléhajících k budově. Kromě standardních služeb pro nájemce jsou v budově také k dispozici pobočka Česká pošty, fitness centrum, restaurace/kantýna, kadeřnictví a čistírna.

 „Hlavní benefity transakce vidíme v tom, že se jedná o doplnění stávajícího průmyslově-logistického portfolia fondu o etablovanou administrativní budovu v zajímavé lokalitě s odpovídajícím výnosem. Další potenciál této budovy leží například v lepší utilizaci stávajícíh prostor, modernizaci a i v pronájmu dosud nevyužívaných prostor, dodává Pavel Drabina.

Jedná se již o sedmou realizovanou akvizici nemovitosti ze strany fondu Jet Industrial Lease SICAV podfond, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 350 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na sedmi. Tři další akviziční projekty v celkové hodnotě cca 90 milionů euro jsou ve finální fázi.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru