JET 2 nakupuje rozšiřuje portfolio o německý holding eds.group

Investiční společnost Jet Investment kupuje jednoho z největších evropských tiskárenských holdingů Euro-Druckservice GmbH (eds.group). Skupinu s osmi tiskárnami v pěti zemích získá od německé investiční skupiny DPE Deutsche Private Equity prostřednictvím svého fondu kvalifikovaných investorů Jet 2.
JET 2, investiční fond JET 2, investiční fond Detaily fondu

Akvizice tiskárenské skupiny eds.group s ročními tržbami cca 300 milionů eur představuje významnou investici fondu Jet 2, transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů.

Skupina eds.group je největším partnerem pro maloobchodní řetězce v oblasti printové marketingové komunikace ve střední a východní Evropě, v osmi společnostech zaměstnává v pěti evropských zemích přibližně 1500 zaměstnanců. Skupina s centrálou v německém Pasově má kromě Německa tiskárny také v Česku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Jen v Česku vlastní tři tiskařské závody — plzeňský Typos, Severotisk v Ústí nad Labem a největší českou tiskárnu Svoboda Press.

„Akvizice eds.group dokonale zapadá do naší investiční strategie ve střední Evropě. Věříme, že jako lokální akcionář s detailní znalostí regionu dokážeme díky hands-on managementu a nové kapitálové struktuře přispět k růstu skupiny a dalšímu posílení její tržní pozice,“ uvedl k transakci partner společnosti Jet Investment Marek Malík.

Podle Franka Müllera, partnera v DPE, našla skupina eds.group v Jet Investment silného partnera pro další fázi organického i anorganického růstu. Haiko Stüting, Co-CEO a finanční ředitel eds.group, k tomu dodal: „V minulosti jsme s podporou DPE pomocí organického růstu a prostřednictvím jedné strategické akvizici posílili naše vedoucí postavení na trhu ve střední a východní Evropě. V letácích jako primárním a nejúčinnějším způsobu maloobchodní komunikace, v časopisech a katalozích vidíme na expandujících trzích střední a východní Evropy značný potenciál, který chceme společně s našimi zákazníky a novým partnerem Jet Investment dále rozvíjet.“

Obchod byl uzavřen 21. ledna, transakce by měla být dokončena v březnu 2022, její výši nebudou strany zveřejňovat. Transakce se uskutečnila ve spolupráci s právní kanceláří DRV Legal a poradenskou společností Ernst &Young, na straně prodávajícího působila jako právní poradce kancelář Clifford Chance. „Rádi bychom poděkovali DPE za dosavadní profesionální řízení skupiny a našim poradcům za podporu při uzavírání transakce,“ uzavírá Marek Malík.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru