J&T ARCH INVESTMENTS vstupuje do zemědělského sektoru

Prostřednictvím financování jedné z největších akvizic poslední doby vstupuje J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, do zemědělského sektoru. Fond poskytl mezaninové financování skupině JTZE (J&T Zemědělství a Ekologie) na nákup 10 zemědělských společností v České a Slovenské republice. Ta se tak stává dvojkou na českém zemědělském trhu z pohledu velikosti obhospodařované půdy.
J&T Arch Investments J&T Arch Investments Detaily fondu

Podniky, které působí v oblasti rostlinné i živočišné výroby, spadající pod Spearhead Czech a Spearhead Slovakia, se díky této akvizici vrací po 15 letech do domácího vlastnictví.

Poskytnuté financování je pro nás vstupem do zemědělského sektoru a zároveň prvním krokem v rámci budoucí větší spolupráce, která by měla vyvrcholit akvizicí podílu v JTZE,“ uvádí k transakci Adam Tomis, člen investičního výboru J&T ARCH INVESTMENTS.

Provozy v okolí Kardašovy Řečice, Jihlavy, Hradce Králové, Olomouce, slovenské Nitry a Nových Zámků významně rozšířily stávající portfolio zemědělských farem J&T, které pod vedením Dušana Palcra začalo vznikat v roce 2020 zejména na Kolínsku a Klatovsku. Rozloha obhospodařované půdy se díky této akvizici rozšířila na celkových 37 tisíc hektarů, čímž se JTZE stává druhou největší zemědělskou skupinou v České republice. Ročně pak vyprodukuje mimo jiné 90 tisíc tun pšenice, čímž pokrývá průměrnou roční spotřebu pro 450 tisíc Čechů. Včetně nových akvizic skupina zaměstnává 450 lidí.

Oblast zemědělství pro nás představuje dlouhodobou investici, mimo jiné i proto, že vnímáme její strategický význam v celoevropském kontextu. Skupina JTZE je výsledkem našeho přesvědčení o potenciálu českého a slovenského zemědělství. Díky tomu, že na zemědělském trhu už nějaký čas přímo působíme, jsme nyní mohli využít výjimečné příležitosti a významně rozšířit naše aktivity,“ říká k uzavřenému obchodu Dušan Palcr, předseda dozorčí rady JTZE a místopředseda představenstva J&T FINANCE GROUP.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru