J&T ARCH INVESTMENTS uzavřel třetí kvartál 2022

J&T ARCH INVESTMENTS uzavřel třetí kvartál s objemem aktiv dosahujícím téměř 29 miliard korun a výkonem za posledních dvanáct měsíců 7,5 %
J&T Arch Investments J&T Arch Investments Detaily fondu

Fond kvalifikovaných investorů J&T ARCH INVESTMENTS uzavřel třetí čtvrtletí roku 2022 s objemem aktiv dosahujícím téměř 29 miliard korun a stále se drží na přední pozici mezi největšími FKI v Česku a na Slovensku.

Za posledních dvanáct měsíců dosáhlo zhodnocení korunové třídy investičních akcií 7,51 %, zatímco v případě eurové třídy to bylo 3,31 %. Výsledkem smíšeného vývoje na jednotlivých složkách portfolia je zhodnocení korunové třídy za třetí čtvrtletí roku 2022 o 0,36 % na 1,2100 Kč za jednu akcii. Eurová třída dosáhla negativního zhodnocení −1,62 % a ke konci září 2022 uzavřela na hodnotě 1,1595 Eur za jednu akcii. 

Výkonnost fondu byla v posledním čtvrtletí ovlivněna dvěma protichůdnými trendy. Pokračoval pozitivní vývoj na naší největší pozici v portfoliu, tedy investici do partnerství s Danielem Křetínským a hodnota energetických aktiv rostla, stejně jako hranice maximálního zhodnocení. Ta se od konce září zvýšila z 10 % na 13 % p. a.

Klesla naopak hodnota aktiv obchodovaných na kapitálových trzích.  Ceny akcií Moneta, ČEZ i Venator Materials stejně jako celý trh zamířily dolů. 

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru