Fond J&T ARCH INVESTMENTS pokořil inflaci. Vynesl 12,17 %

Fond kvalifikovaných investorů J&T ARCH INVESTMENTS uzavřel třetí kvartál letošního roku s aktivy ve výši 9,7 miliardy korun. Za posledních dvanáct měsíců se pak hodnota vlastního kapitálu připadajícího na jednu investiční akcii zvýšila o 12,17 % v případě korunové akcie, respektive o 11,98 % v případě té eurové. Fond, se kterým mají zakladatelé J&T velké plány, již nyní patří mezi nejlikvidnější tituly na pražské burze.
J&T Arch Investments J&T Arch Investments Detaily fondu

Mezikvartálně majetek pod správou fondu vzrostl o 31 %. „Za nárůstem stojí nejen zhodnocení existujícího portfolia, ale především nový primární úpis investičních akcií ve výši přibližně 2,2 miliardy korun,“ komentuje úspěch fondu Adam Tomis, Investiční ředitel J&T Finance Group.

Investice do J&T CAPITAL PARTNERS

Za třetí kvartál fond rozšířil své portfolio o investice v oblasti energetiky, developmentu a soukromého vzdělávání. Doposud největší individuální investici ve výši 140 milionů eurfond provedl prostřednictvím fondu J&T ALLIANCE do minoritního podílu v holdingové společnosti J&T CAPITAL PARTNERS, jejímž cílem je odkoupit a sdružit podíly Patrika Tkáče a skupiny J&T na společných investičních projektech s Danielem Křetínským a jeho manažerským týmem.

K 30. září holding vlastnil 44% podíl na společnosti Energetický a průmyslový holding, která je přední středoevropskou energetickou skupinou. EPH či jeho dceřiné společnosti vlastní a provozují kritická energetická zařízení národního, nebo dokonce evropského významu. Holding je aktivní na celé řadě trhů včetně České republiky, Slovenska, Německa, Itálie, Spojeného království, Irska nebo Francie.

Díky J&T ARCH INVESTMENTS se investoři mohou stát součástí léty budovaných partnerství a investovat do příležitostí, ke kterým by se na běžném trhu nedostali. Součástí fondu jsou i společnosti, které nejsou veřejně obchodovatelné. Prostřednictvím fondu ale mají investoři možnosti podílet se na jejich úspěchu.

Další rozvoj na poli developmentu

Na poli developmentu J&T ARCH INVESTMENTS již dříve investoval do fondu J&T PROPERTY OPPORTUNITIES, který je angažován ve výstavbě logistických areálů v Ostravě-Mošnově a Nošovicích. „V průběhu třetího čtvrtletí došlo k uzavření prodejních smluv s globálním nemovitostním fondem EQT Exeter, přičemž vypořádání transakce je rozděleno do několika fází v návaznosti na dostavbu jednotlivých hal. Rovněž došlo k rozšíření portfolia fondu o dva menší developerské projekty na Slovensku z oblasti rezidenčního bydlení a maloobchodu,“ popisuje aktivity Adam Tomis.

Prostřednictvím J&T PROPERTY INCOME fond investoval do již dokončených a pronajatých nemovitostí. Fond vlastní v Pardubicích dva logistické areály s celkovou pronajímatelnou plochou 35 tisíc m2, které jsou v současnosti ze 100 % obsazeny mezinárodními nájemci. K nemovitostem zároveň uzavřel opční dohodu, která mu za cenu obětování části zisku umožňuje v případě vhodnějších příležitostí projekt kdykoli prodat za předem stanovenou cenu.

Využitý potenciál e-commerce a maloobchodu

Prostřednictvím fondu JTFG FUND I proběhla investice do minoritního podílu v internetovém obchodu s potravinami a rozvozem jídla Rohlík.cz. Společnost je lídrem v oblasti online prodeje potravin ve střední Evropě s aktivitami v České republice, Německu, Rakousku a Maďarsku. V následujícím roce bude její služba navíc spuštěna i v dalších zemích v západní Evropě.

„V oblasti maloobchodu jsme pak přes fond Sandberg Investment Fund SICAV a jeho podfond Sandberg Private Equity 2 Fund investovali do podílu ve společnosti TERNO real estate. Ta na Slovensku provozuje maloobchodní síť více než 150 prodejen pod značkami KRAJ, Terno a Moja Samoška,“ doplňuje Adam Tomis.

Nová akvizice v oblasti školství

V září bylo také portfolio fondu J&T ARCH INVESTMENTS rozšířeno prostřednictvím fondu JTFG FUND I o spoluinvestici do minoritního 23% podílu ve vzdělávací skupině JK Education. Skupina vedená Ondřejem Kaniou provozuje v Praze, Brně, Bratislavě a nově též v chorvatském Záhřebu síť základních a středních škol American Academy. Dále vlastní Pražské humanitní gymnázium a provozuje celou řadu aktivit v oblasti zprostředkování studia na prestižních zahraničních středních školách a univerzitách.

Obchodovat lze i na pražské burze

J&T ARCH INVESTMENTS svým investorům umožňuje dva druhy obchodvání s investičními akciemi. Kromě běžného nákupu přes pokyn k úpisu je možné akcie obchodovat denně i na pražské burze. Zatímco cena přes pokyn odpovídá oceněnní majetku fondu investiční společnosti a zpětný odkup akcií může být zatížen odkupními lhůtami nebo srážkami, cena na burze je dána očekáváním trhu, transakce nicméně proběhne bez čekání na termín zpětného odkupu a bez případných výstupních srážek.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru