Fond DOMOPLAN v Brně vytvoří novou městskou polyfunkční čtvrť BRIXX

Developer DOMOPLAN chystá výstavbu nové brněnské čtvrti, která sehraje klíčovou roli v strategickém rozvoji oblasti Západní brány. Multifunkční komplex nabídne rezidenční bydlení i ubytování pro studenty, kanceláře či prostory pro obchody a služby. Součástí bude také soukromá poliklinika pro specializované obory lékařství a pracovní prostory pro začínající start-upy (coworkingové jednotky). Investiční objem projektu je 4,5 mld. Kč.
BRIXX SICAV BRIXX SICAV Detaily fondu
Domoplan SICAV Domoplan SICAV Detaily fondu

Cílem projektu BRIXX Brno je vytěžení potenciálu dlouhodobě nevyužívané plochy na dosah centra města. Komplex je koncipován jako „work & live“ projekt, rezidentům tak nabídne kromě rezidenčních, komerčních a retailových ploch také prvky, které podpoří aktivní komunitní život.

Stejně jako u ostatních projektů DOMOPLANu jsou zde kladeny vysoké nároky na řešení podporující udržitelnou budoucnost. Díky využití kombinace zelených střech, tepelných čerpadel, fotovoltaiky a bateriových úložišť se tak bude energetická soběstačnost komplexu pohybovat okolo 30 procent.

Mezi další řešení patří systém na opětovné využití šedých vod a retenční nádrže na závlahu parkové zeleně dešťovou vodou. Samozřejmostí jsou dobíjecí stanice pro elektromobily nebo elektrokola a maximálně podpoříme také využívání sdílených koloběžek, kol a dalších dopravních prostředků.

BRIXX Brno nabídne více než 400 bytů, 92 bytových jednotek pro studenty, 11 coworkingových jednotek o rozloze 1 400 m2, soukromou polikliniku o rozloze více než 1000 m2 a téměř 500 parkovacích míst v podzemních garážích. Začátek výstavby je naplánován na první pololetí 2024, předpokládané dokončení je pak v roce 2027.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru