Fond Českého Bydlení dokončil dvě akvizice a koupil činžovní domy v Ostravě a Mělnickém Vtelnu

Fond Českého Bydlení, první investiční fond na českém trhu nabízející investorům možnost investic do nájemního bydlení, dokončil dvě akvizice činžovních domů v Ostravě- Zábřehu a Mělnickém Vtelnu.
Fond Českého Bydlení Fond Českého Bydlení Detaily fondu

Oba domy jsou plně obsazeny nájemníky. Očekávané výnosy z nájmů jsou u ostravského činžovního domu přes 7 % p.a. a v Mělnickém Vtelnu přes 6 % p.a. Zapadají tak do strategie Fondu, který i letos cílí na výnos přes 6 % p.a. a pokusí se tak navázat na výsledky z předchozích let.
 

Jakub Kořínek, spoluzakladatel Fondu, říká: „Letošní situace trh nájemního bydlení v regionech výrazně neovlivnila, proto je investice do Fondu stále nejjistější investicí. Minimální investice, kterou naši investoři vkládají do Fondu je 1 milion korun. Nejedná se tedy z pohledu investic do nemovitostí o nijak závratnou sumu a investoři mohou cílit na výnos 6 % p.a. a výše.“

 

Trh nájemního bydlení se výrazně proměnil v Praze, ale v regionech, kde Fond Českého Bydlení má své nemovitosti, je vysoce stabilní. Zatímco v Praze je na trhu s nemovitostmi meziroční nárůst volných bytů k nájmu o 97,7 % a nabídková cena za nájem za m2 klesla dle inzertních portálů v průměru o více než 10 %, tak v regionech jsou ceny i obsazenost téměř neměnné.

 

„Záměrně hledáme nové akvizice v regionech, kde je situace stabilnější než v Praze. V Praze trh nájemního bydlení musel reagovat na náhlou změnu odlivu turistů, expatů nebo osob, které opouštěly Prahu z důvodu ztráty práce. V současné době se zdá, že je situace stabilizovaná, ovšem lze předpokládat, že se částečné může v cenách a obsazenosti nájmů promítnout další vlna covidu,“ doplňuje Jakub Kořínek.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru