Accolade si pro expanzi na severozápadě Polska vybral Goleniów.

Accolade investuje do další lokality v provincii Západopomořanské vojvodství. V rámci první etapy výstavby parku Szczecin Airport, ležícího u města Goleniów, se portfolio skupiny Accolade rozroste o 28,8 tisíc m2 moderních skladových prostor. Hodnota investice se odhaduje na cca 530 milionů korun a prvním nájemcem nového prostoru bude značka Bosch. Stavba je nyní v plném proudu a první fáze bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2021. Developerem projektu je společnost Panattoni. Projekt v Goleniówě je rozhodným krokem Accolade v rozvoji regionu poté, co skupina již investovala do rozšíření parku v nedalekém Štětíně, který se v současnosti rozkládá na ploše více než 183 tisíc m2.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

„Lokality, do kterých investujeme, si vždy velmi pečlivě vybíráme. Oblast štětínské aglomerace je díky své vynikající poloze, rozsáhlé síti železničních a leteckých spojení a námořních přístavů klíčovým polským regionem pro logistický průmysl. Tato lokalita přitahuje investory ze Skandinávie a západní Evropy, kteří si zde otevírají své pobočky. Místní samospráva je otevřená požadavkům společností a podporuje jejich iniciativy. Vynikajícím příkladem jsou dvě zastávky železnice MHD ve Štětíně, které budou postaveny poblíž naší nové investice v Goleniowě, což nájemcům výrazně usnadní nábor zaměstnanců. Potenciál regionu pro logistický průmysl potvrzují i přehledy statistik pronájmu z našeho parku ve Štětíně,“ říká Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

Goleniów je i díky nedalekému štětínskému letišti jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících regionů v Polsku. Ve finančním hodnocení polské regionální správy za rok 2019 se Goleniów umístil na 38. místě ve své kategorii mezi 628 klasifikovanými obcemi. Tento region zároveň patří mezi nejbohatší a nedaleké město Štětín je velkým výzkumným a akademickým centrem s 25 univerzitami a 45 tisíci studenty.

Míra obsazenosti v parku ve Štětíně je v současné době 99,2 %, což je vynikající výsledek na tak konkurenčním trhu. Společnost má také plány na další expanzi. Kromě druhé etapy Szczecin Airport v Goleniówě se v nebližších letech plánuje také rozšíření štětínského parku. A to ze současných 183,3 tisíc m2 na více než 220 tisíc m2.

„Skupina Accolade uskutečňuje nejen nové projekty, ale také aktivně podporuje přestavbu postindustriálních oblastí, kterým dává novou tvář a smysl v průmyslovém sektoru prostřednictvím revitalizace. Příkladem tohoto investičního přístupu je i první investice, tedy park ve Štětíně. Díky dobrému umístění, infrastruktuře a zajímavým projektům dokážeme ve prospěch našich investorů přilákat globální společnosti, jako je DHL, ale také místní a národní podniky. Tento vliv lze vidět v podobě dalších investic na letišti v Goleniówě, kde se rozšiřuje nákladní terminál, nebo v rozvoji námořních přístavů v tomto regionu,“ komentuje Michał Białas.

V roce 2018 zaznamenaly námořní přístavy ve Štětíně a ve Svinoústí 12,5 % nárůst manipulovaných překládek ve srovnání se stejným časovým obdobím předchozího roku.  Podle informací Úřadů pro námořní přístavy Štětín a Svinoústí byl rok 2019 také úspěšný a byl překročen limit 30 milionů tun manipulovaných překládek.

„Je třeba si uvědomit, že námořní přístavy ve Štětíně a Svinoústí jsou také tranzitními přístavy pro český a slovenský trh, které o tuto část trhu soutěží s Hamburkem a Brémami. Jak můžete vidět na výsledcích a rostoucí poptávce po skladových prostorech v regionu, příčina tohoto boje je zcela jasná.,“ říká ředitel Accolade Polsko.

Pozemek, na kterém bude park postaven, se nachází v oblasti Goleniów Industrial Park vedle dálnic A6 (Štětín-Berlín) a A3 (Štětín-Vratislav). Nedaleko parku jsou autobusové linky a na železniční stanici dojedete autem za pouhých 10 minut. Nová investice poskytne přibližně 29 tisíc m2 flexibilního průmyslového prostoru třídy A, a přibližně 1,5 tisíce m2 kancelářských prostor.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru