Accolade plánuje ve Španělsku investovat přes 20 milionů eur

Accolade, investor do infrastruktury pro moderní evropské podnikání, reaguje na čilou poptávku na španělském industriálním trhu a připravuje od svého loňského vstupu na místní trh již třetí projekt. Poblíž Valencie investuje do pozemků, na kterých vyroste moderní průmyslová hala. S rozlohou 30 000 m2 se hala bude řadit k těm největším v této španělské lokalitě.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Investice přesahující 20 milionů eur navazuje na předešlé dva projekty ve španělských oblastech Valencie a Vitorie, do kterých Accolade investuje přibližně 50 milionů eur. K pokračující aktivitě Accolade ve Španělsku přispívá i odhodlání a připravenost místních municipalit, které spolupracují na rozvoji místního podnikání. 

Valencie je třetím největším logistickým trhem ve Španělsku, a přestože nabízí přes 3 miliony logistického a skladovacího prostoru, nejsou zde žádné volné kapacity. Poptávka po moderních a udržitelných průmyslových nemovitostech kopíruje světový trend většího podílu online nakupování v běžném životě. Kromě nově příchozích firem hledají modernější prostory i firmy, které okolo Valencie působí řadu let, ale postrádají prostor pro vlastní růst a modernizaci.  

Na trhu ve Valencii a okolí je téměř nulová neobsazenost průmyslových hal, což vnímáme jako velkou příležitost pro jeho další růst. Mnohé společnosti hledají vhodnější zázemí, které jim poskytne potřebnou flexibilitu, inovativní vybavení pro další růst a k tomu šetrný přístup ke světu. Jsme rádi, že můžeme nabídnout místnímu trhu prvotřídní a udržitelné průmyslové nemovitosti, které nabídnou nové příležitosti pro tak živelné průmyslové centrum jako je Valencie,“ vysvětluje Milan Kratina, CEO Accolade.   

Valencie leží uprostřed tzv. středomořského koridoru a je důležitou logistickou oblastí již dlouhou řádku let. Hlavní roli zde hraje především jeden z největších evropských přístavů, který je označován jako vstupní brána do Latinské Ameriky a severní Afriky. Objem zboží každý rok roste nejrychleji z celého Španělska, přičemž tento přístav odbaví ročně více než 5 milionů kontejnerů. Budoucí nájemci budou moci kromě přístavu těžit také z blízkosti důležitých silničních tahů, nákladního letiště a faktu, že 30 % španělského trhu je odsud na dosah za méně než tři hodiny jízdy. 

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru