Accolade investuje do rozšíření průmyslových hal v Polsku

Accolade výrazně rozšiřuje průmyslový park v polském městě Gorzów Wielkopolski (Velkopolský Hořov). Vedle současných prostorů o rozloze 53 000 m² určených k modernímu podnikání v této strategické lokalitě na západě Polska Accolade získal další pozemky a poskytne tak navíc téměř 100 000 m² pro nové průmyslové budovy. Nové projekty opět aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovni „Excellent“. Celkové investice v regionu dosáhnou 125 milionů eur.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Expanze v Gorzów Wielkopolski je rozdělena do několika fází. Připravené prostory a ty, které jsou stále ve výstavbě, si pronajímají nájemci jako Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia nebo Borne. Nově zakoupené pozemky umožní připravit moderní infrastrukturu pro rostoucí potřeby stávajících i nových nájemců.  

Gorzów Wielkopolski je město, které v průběhu let kvůli historickým a ekonomickým změnám zažilo vzestupy i pády, opakovaně ale prokázalo svou podnikavost a připravenost k dalšímu rozvoji. Jsem přesvědčen, že schopnost přeměnit se z centra těžkého průmyslu a využít příležitosti dané moderním podnikáním do značné míry ovlivňují jeho obyvatelé, což je komunita lidí s iniciativou a energií jednat. Dnešní Gorzów využívá svou skvělou polohu i infrastrukturu a víc a víc se zapisuje do mapy Polska z hlediska logistiky a skladování. Jednoduše ukazuje, že má opravdu co nabídnout,“ komentuje situaci Lukáš Répal, COO Accolade. 

Průmyslový park v Gorzówě leží 8 kilometrů od centra města a zároveň se nachází blízko německých hranic, což nabízí obrovský potenciál firmám, které přesunují svá logistická centra a lehkou výrobu do regionu střední a východní Evropy. Příjemné podmínky pro život a městská infrastruktura zvyšuje atraktivitu místa i pro kvalifikovaný personál. 

Rozšíření našich aktivit v Gorzówě představuje klíčovou část strategického rozvoje podél západních hranic, kde už nyní působíme ve městech Goleniów, Štětín, Zelená Hora a Lehnice. V našich očích představuje Velkopolský Hořov důležité skladovací a logistické centrum, které profituje ze své polohy ve zvláštní ekonomické zóně Kostřín – Słubice, jedné z nejrychleji se rozvíjejících ekonomických zón v Polsku,“ zdůrazňuje Milan Kratina, CEO Accolade. 

Všechny nové projekty Accolade v Gorzówě aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovní „Excellent“ a nabízejí několik vyspělých ekologických řešení zaměřených na vysoce úsporné energetické systémy a skvělé hospodaření s vodou. Accolade rovněž dbá o okolí skladovacího parku, konkrétně o terénní úpravy se stromy, keři a loukami divokých květin, a stejně tak i o zajištění perfektních pracovních podmínek pro zaměstnance jako dobíjecí stanice pro elektrokola a elektroauta nebo úpravy zeleně kolem kanceláří. 

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru