Accolade expanduje do Nizozemí

Accolade své investice do moderní a udržitelné infrastruktury pro logistiku, e-commerce a výrobu rozšiřuje již na pátý zahraniční trh a po Německu nadále posiluje své aktivity na západě Evropy. První holandskou investicí v hodnotě přesahující miliardu korun bude moderní park o rozloze 43 000 m2 v oblasti Venlo, která je významným evropským logistickým uzlem.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

„Investice v Holandsku je logickým krokem v diverzifikaci našeho portfolia směrem do západní Evropy a navazuje na vznik moderních komplexů v nedalekých německých městech, Bochumi a Alsdorfu. Naším dlouhodobým cílem je zajistit prvotřídní a udržitelnou infrastrukturu pro moderní podnikání po celé Evropě a jsem rád, že po stabilizaci sítě 36 parků ve střední Evropě a Německu jsme se vydali na dynamicky se rozvíjející trh, který svými podmínkami pro investory i firmy nabízí opravdu ideální podmínky na další rozvoj,“ komentuje vstup na nový trh Milan Kratina, CEO Accolade.

Logistický park v Roermondu poblíž stotisícového města Venlo leží přes blízké německé hranice na dosah industriálních a obchodních center v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem. Zároveň je považován za vstupní bránu do mezinárodních přístavů Rotterdam a Antverpy.

„Oblast Venlo byla od roku 2005 již devětkrát ohodnocena jako nejvýznamnější logistický region v Nizozemsku. Přičemž právě ve Venlo a jeho nejbližším okolí se uskutečnila polovina z deseti největších logistických transakcí roku 2019 v celkové hodnotě 400 milionů eur. Předpoklady pro další rozvoj jsou tak ideální. Z hlediska atraktivity pro firmy se pak v dojezdové vzdálenosti do dvou hodin nachází více než 46 milionů zákazníků. Hlavně díky těmto faktorům je i náš areál ideálním místem pro distribuci a logistiku třetích stran, která je právě v době globální expanze e-commerce významným faktorem úspěchu,“ komentuje vstup na další nový trh Milan Kratina, CEO Accolade.

Region, ve kterém žije přes jeden milion obyvatel, protíná hustá síť dálnic: A67 vedoucí z Dortmundu do Antverp, A73 spojující Venlo s metropolí Amsterdam a A52 vedoucí do německého Düsseldorfu. Dva terminály „bárek“ na řece Máze nabízí výborné dopravní spojení se zbytkem Evropy. Ve vzdálenosti deseti minut od parku leží vnitrozemský kontejnerový terminál s kapacitou 12 000 TEU za měsíc a nedaleko se nachází holandský železniční terminál propojující region se severským Švédskem. Kromě hodinu a půl vzdálených nákladních přístavů Rotterdam a Antverpy se do šedesáti minut jízdy nachází také čtyři mezinárodní letiště: Eindhoven, Düsseldorf, Weeze a Kolín nad Rýnem.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru