Accolade dokončil miliardovou investici do haly Faiveley v Bochumi

Investice do moderní a udržitelné průmyslové infrastruktury s přidanou hodnotou pro vývoj a výzkum v odvětví železniční dopravy. Přesně to splňuje dokončená investice skupiny Accolade v německé Bochumi. Do haly na klíč se nastěhoval mezinárodní výrobce a dodavatel techniky pro železniční dopravu Faiveley, který je součástí WabTec corporation. Projekt v celkové investici miliardy korun bude sloužit jako komplexní centrum pro výzkum, vývoj, výrobu i skladování výrobků se zaměřením na brzdové systémy.
Accolade Industrial Fund Accolade Industrial Fund Detaily fondu

Projekt připravený na míru právě pro Faiveley vyrostl na místě nevyužitého brownfieldu po továrně automobilky Opel, ve které byla výroba ukončena v roce 2014. Komplex o celkové rozloze 20 000 mtvoří z 50 % výrobní, výzkumné a vývojové kapacity, z 25 % kancelářské prostory a z 25 % sklad.

„Investice v Bochumi je ukázkovým příkladem toho, jak by mělo vypadat budování infrastruktury pro podnikání v 21. století. Starému nevyužitému areálu jsme vdechli nový život, projekt jsme připravili na míru nájemci i lokalitě a v neposlední řadě bude prostor využit kromě výroby a skladování také pro výzkum a vývoj. Když se k tomu přidají i aspekty, které z našich hal dělají jedny z nejšetrnějších průmyslových staveb na světě, mohu s klidem říci, že jsme opět investovali do něčeho, co má přidanou hodnotu přesahující tradiční pohled na moderní haly a sklady,“ komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade vstoupil do Německa v roce 2019 jako první český investor do moderních hal a stejně jako na ostatních trzích v České republice, Polsku, Slovensku a Španělsku se zaměřil na strategicky umístěné lokality, které mají potenciál stát se významnými centry podnikání pro celý evropský trh.

„Kromě skvělé polohy přímo v centru nejdůležitější průmyslové oblasti Porýní, kdy jsou Dortmund, Essen či Düsseldorf opravdu za rohem, mohou náš nájemce využít i 24hodinový provoz areálu. I díky přímému napojení na dálniční síť vedoucí do Nizozemí a dynamickému rozvoji okolních průmyslových center se pak z našeho areálu stává jeden z nejlépe situovaných v dané oblasti,“ dodal Kratina.

Zpět na přehled

Fotogalerie


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru