1. fond reverzních hypoték navyšuje cílený výnos

1. fond reverzních hypoték SICAV, a. s. navyšuje zhodnocení prioritních a prémiových investičních akcií na min. 8 % p. a. a to až do konce roku 2024.
1. fond reverzních hypoték 1. fond reverzních hypoték Detaily fondu

1. fond reverzních hypoték SICAV slouží účelově k financování společnosti FINEMO.CZ, která je nebankovním poskytovatelem spotřebitelských úvěrů, tzv. reverzních hypoték. Fond poskytuje úvěr společnosti FINEMO.CZ, která posléze poskytuje klientům reverzní hypotéky zajištěné nemovitostí.

Vyšší úrokové sazby se nyní projevují také do vyšších úroků u reverzních hypoték. Proto se zakladatelé fondu rozhodli na dva roky v období od 1. 1. 2023 do 31. 12. 2024 garantovat investorům minimální výnos 8 % p.a. u prioritních i prémiových investičních akcií. Zároveň je výnos shora omezen na maximálně 8,2 % p.a. Minimální výnos je zajištěn kapitálem ve výkonnostních akciích zakladatelů. Zároveň reflektuje aktuální výši úroků u úvěrů poskytovaných společnosti FINEMO.CZ.

Dlouhodobě mají jinak prioritní i prémiové investiční akcie přednostní výnos před výkonnostními do 5 % p.a. a posléze participují na výnosech nad 5 % ročně z poloviny. U prioritních akcií je zároveň dlouhodobě garantován výnos min. 3 % p.a., ale jejich likvidita je omezena výstupním poplatek po 3 roky od úpisu a šestiměsíční lhůtou pro vypořádání zpětných odkupů.

1. fond reverzních hypoték je dalším z řady fondů, které se rozhodly navýšit u prioritních akcií zajištěné minimální výnosy. Obdobně například již na podzim navýšily výnosy u prioritních akcií developerské fondy Domoplan, ČSNF a Nemomax, nebo pohledávkový fond R2P invest či private equity fond Vendeavour.

Zpět na přehled


Nechte si poradit

Váháte, jak začít? Nevíte, který fond vybrat? Chcete investovat bezpečně? Nabízíme Vám individuální konzultace a vlastní portfolio Top FKI fondů.

Konzultace

Máte kapitál, ale nechcete udělat chybu?

Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme a zdarma připravíme návrh investic.

Kontaktujte nás

Multi-fond Otakar

Vybíráme nejlepší z nejlepších.
Portfolio top FKI fondů.

Cílený výnos 5-7 % p.a.
Žádné vstupní poplatky.

Více o fondu Otakar

Nahoru